preview
Homefront: The Revolution

Homefront: The Revolution - preview
Homefront: The Revolution - preview
11:30, 03.07.2014

Stejně jako v reáliích dnešního světa je i Amerika v rámci herního sevření zemí, neutuchajících možností a místem, kde se ambiciózní sny jakéhokoliv vidláka z východu mění v skutečnost. Rovněž se také jedná o skvělé rozhodnutí k již dávno zaběhnutým introvertním praktikám o umístění -Co kdyby?- konfliktů, které se svým měřítkem vymykají hraničním hodnotám bezpečnostních tabulek navržených pohlaváři OSN.

Demokratické smyšlení a všeobecná volnost projevu se ostatně staly něčím, díky čemuž se Amerika stala jedním z největších trnů v oku Korejské lidové armády (dále jen KLA). Ta si přitom dala nelehký úkol. A sice obsazení hlavních mocenských měst spolu se zavedením vlastního diktátorského režimu, ve kterém hlas převážné většiny vzbuzuje ironický výsměch.

Z gauče do akce

Seznamte se s Ethanem Bradym. Typickým povalečem, který by se i přes právě probíhající okupaci nejraději i nadále věnoval své oblíbené ležérní disciplíně, u které by jediná fyzická aktivita vyžadovala přepnutí čudlíku u ovladače. Okolnosti si ovšem vyžádali své, a z nijak nevýrazného člena odporového hnutí se stal jeden z nejvýše postavených členů, jenž přichází s nikterak skromným cílem. Zažehnout a rozvířit plamen blížící se revoluce do sytě rudých ulic, pokrytých všudypřítomnými propagandami proklamujících příchod nové, celosvětově zaběhnuté éry cílící na podřízení veškerého Philadelfského obyvatelstva.

Klik pro zvětšení (Homefront: The Revolution - preview)

Místa, které za dob svého největšího rozkvětu patřilo mezi nejvyspělejší města současnosti honosící se synonymem, vyjadřující rodiště mezinárodní nezávislosti, a všeobecné volnosti vůči lidskému konání. V současnosti se ovšem pyšní titulem jednoho z největších mezinárodních Ghett, rozděleného na tři, navzájem prosperující oblasti.

► Zelená:
Strategicky položená oblast obestavěná vysokými žiletkovými ploty, v které si KLA našla osobní zalíbení a zvolila si právě její parcely pro dočasné zastavění osobní infrastruktury.

► Žlutá:
Část města sloužící výhradně k získávání levné pracovní síly, materiálů, a celkových možností k utvrzení postu nadřazené rasy.

► Červená:
Zóna, ve které současná situace zapříčiněná snahou o svržení samozvaně vládnoucího národu vyvrcholila k zahájení obrovských vojenských akcí, s cílem zničení jádra probíhající revoluce.

Válčení z poza rohu

Město je na kolenou, odpor zaznamenává obrovské ztráty a obyvatelé jsou díky všudypřítomné technice nepřítele monitorování na každém jim podniknutém kroku. Jedinou nadějí na vyrovnání sil se tak stává snaha o znovuzavedení guerillové války, díky které se početní převaha, těžkopádné brnění, letecká podpora spolu s nejvyspělejšími zbraněmi a technologiemi mění v prachobyčejný přebytek budoucích cílů.

Přepadení konvojů převážející životně důležité zdroje, sabotáže komunikačních věží, infiltrace s účelem získání informací, špionáže...

To vše, a ještě více se stane naším denním chlebem s vidinou snížení negativního dopadu v dané oblasti, kdy každičký posun kupředu znamená malinký úspěch a rozšíření osobních řad o další nepostradatelné členy. V jednom z nedávno vypuštěných záběrů přímo ze hry, jsme byly svědky praktického využití kombinace několika rozličných předmětů se záměrem o vytvoření jedné, z různých variací na soudobé technologické hračky sloužící k různým pojetí nastalých situací.

Klik pro zvětšení (Homefront: The Revolution - preview)

Při tom všem se stále jedná o jednoduché skloubení několika nepraktických součástí zafixovaných univerzální lepící páskou, k jejíž následnému spojení nepotřebujete nic víc, než valnou dávku bujné představivosti. Zkombinujte tak autíčko na dálkové ovládání spolu s podomácku vyrobenou výbušninou a malou, přenosnou kamerou k vytvoření účinné explozi na čtyřech kolech, která krom obrovského BOOM, slouží taktéž jako výborná možnost k nenápadnému projití hlídané lokace.

Obdobně na tom bude vylepšování ručních zbraní, u kterých by jsme se v kombinaci s všudypřítomným harampádím měli dostat k výsledkům, odpovídajícím současným možnostem.

Podvěsná zařízení (granátomet. brokovnice), optiky, kolimátory, tlumiče...

Zajímavě zní taktéž využití chytrého telefonu, který by měl svými možnostmi využití plnit roli nepostradatelně sofistikovaného pomocníka každého vůdce odboje. Dočkat by jsme se tak měli klasického "tagování" nepřátel, vyfocení inkriminované oblasti, či přivolání posil.

Konzistentní zážitek z živoucího města

Strohý výtažek z textu, v kterém nám samotní vývojáři z Cryteku doslova promlouvají do duše, a skrze hromadu slíbených faktů dušují jeden z největších zážitků, které nám v rámci vytvoření vlastního komplexního světa běžícího na mocném CryEnginu mohou nabídnout.

Reálnost vztahující se na věrné podání mimiky, řeči a pohybu látky v rozličném prostředí...

Rozlehlé město spontánně reagující na veškeré vámi zapříčiněné dění, kde každičký čin inspiruje obyvatele k nevyrovnanému boji a snaze o přiblížení se zničení policejního státu. Z prvotních řádků představujících hru jako takovou, jsme rovněž dostali příslib dynamického střídaní denního cyklu, které kombinuje ucelené osvětlení dané oblasti a možnosti, které nám vzhledem na danou dobu nabídnou.

Klik pro zvětšení (Homefront: The Revolution - preview)

Zatímco nám tak rouška temné noci poskytne výborný způsob k využití všudypřítomných stínů k následnému proklouznutí z pod ruk nepřítele, denní doba nám na oplátku naskytne možnosti schraňování nezbytných materiálů, a všeobecné řešení vnitřních záležitostí, týkající se kooperativního vedení odbojové buňky rozděleného pro čtveřici hráčů.

¡Viva la Revolución!?

Titul honosící se obsažením revoluce ve svém názvu zní sice jako minimální předurčení k možnému krachu, natož obrovskému úspěchu u velké sorty hráčů způsobené přemírou očekávání z již tak slibně vypadajícího titulu. Nechceme ale předcházet předčasným teoriím, a vzhledem k současnému finančnímu stavu Cryteku doufáme, že takto slibně vypadající titul za sebou v blízké době nezavře svá vrátka.


CGwillWin