recenze
Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze

Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze
Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze
12:00, 04.11.2014

Ne každý se rodí s potenciálem být celosvětovou rockovou hvězdou, která každý týden vyprodává koncerty do posledního místa. Zbytek smrtelníků se proto musí spokojit s obyčejným zpíváním v koupelnách, kde si pomocí naší představivosti přeměníme sprchovou hlavici v mikrofon. Nebo si zakoupíme Singstar: The Ultimate Party a podstatně ušetříme za vodu.

Singstar: The Ultimate Party vyšel teprve nedávno a jestli jste vlastnili starší kousky Playstationů, určitě pro vás zážitek z hraní této hry nebude nový. Jedná se o klasický Singstar, jako každý jiný z minulých let. Vezmete do ruky mikrofon, vyberete písničku a na okamžik se vžijete do kůže zpěváka na obrazovce. Text i s oficiálním videoklipem vám přitom hraje v televizi a vaší úlohou je co nejlépe zazpívat danou píseň.

Klik pro zvětšení (Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze)

Ultimate Party je nicméně už trošku dále, než jeho předchůdci. V London Studios, vývojářském studiu stojícím právě za tímto nejnovějším dílem, se rozhodli přizpůsobit se době a lehce přišli na slabý prodejní potenciál klasických hardwarových mikrofonů. Ty by dnes už opravdu málokdo kupoval. Proto na scénu přichází chytré telefony a jejich neméně chytré využití a spojení hry s jednoduchou aplikací.

Ne každý se rodí s potenciálem být celosvětovou rockovou hvězdou, která každý týden vyprodává koncerty do posledního místa.

Ke hře tedy nemusíte, ani nemůžete, kupovat obyčejný hardwarový mikrofon, nýbrž stačí pouhá aplikace, která vám v něj váš telefon přemění. Aplikace Singstar je dostupná jak pro mobilní platformu iOS, tak i pro googlovský Android, a to zcela zdarma. Jakmile aplikaci stáhnete a nainstalujete, v příjemném uživatelském prostředí si najdete vaší konzoli, která musí být připojená na stejné wi-fi, jako je váš telefon.

Klik pro zvětšení (Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze)

V tu chvíli se z vašeho telefonu stane mikrofon a na vás už je jen zvolit píseň z výběru ve hře. Základní neplacený výběr je dosti omezený a není zde toho tolik, kolik byste nejspíš čekali. Hra se nicméně prodává vcelku pod cenou, což znamená, že vývojáři spoléhají na dodatečné kupování dalších písní od nejrůznějších popových a rockových umělců. Opravdoví fajnšmekři si ovšem i z placeného obsahu příliš nevyberou, neboť prozatímní seznam skladeb obsahuje opravdu jen ty známější kousky.

Klik pro zvětšení (Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze)

Hra vás vyjde na necelých 700 Kč, a to jak na PS3, tak i na aktuální PS4
Jakmile máte skladbu vybranou, spustí se oficiální videoklip písně a ukáží se první řádky textu. Od této chvíle už záleží čistě na vašem umění zpívat a na rytmu, který musíte udržet v duchu skladby. Po skončení se vám přičtou body za to, jestli jste dané tóny správně zazpívali, jak jste stíhali s textem, jestli hloubka hlasu byla správná apod.

V menu si můžete tvořit nejrůznější playlisty, můžete se nahrávat při zpívání a poté vše sdílet na internet, můžete komentovat dobře zvládnuté skladby ostatní a tak dále. Ale nemyslete si, titul není bezchybný, i když kvůli malému množství obsahu tak můžete usuzovat.

Aplikace je skvělý nápad, ale ...

Nejproblémovějším prvkem je na celém novém Singstaru je bezesporu samotná aplikace pro telefony. Nejenže se vám díky ní pekelně zapotí a zahřeje telefon, pochopitelně i baterie mobilu to pěkně odnese. Za pár vámi zazpívaných skladem jde baterie strmě dolů a procenta vám mizí před očima.

Dalším zádrhelem může být časté vypadávání wi-fi připojení na vašem zařízení nebo náhodná deaktivace mikrofonu v aplikaci. V tu chvíli musíte telefon opět spárovat s konzolí, jinak ve skladbě pokračovat nemůžete.

Nedostatečná rychlost načítání menu se skladbami také určitě nepotěší a než se přebrodíte přes desítky skladeb, abyste vybrali nebo našli nějakou podle vaši představy, zabere vám to až zatraceně dlouhou dobu. Nehledě na samotnou velikost knihovny písniček, která není žádným zázrakem.

Klik pro zvětšení (Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze)

Pokud jste navíc hráli starší díly série, určitě vás zarazí až přílišná omezenost herních módů. Nenajdete zde Pass the Mic a můžete si zahrát jen ve dvou hráčích. To obzvláště zamrzí. Když už se hra jmenuje Ultimate Party, čekali byste, že bude pro více lidí.

Nový Singstar Ultimate Party je celkově vzato Singstar jako každý jiný. Jedinou novinkou je zde využití chytrých mobilních telefonů společně s několika sociálními funkcemi, které nejsou zase tak užitečné, jak se na první pohled zdají. Aplikace sama o sobě je skvělý nápad, ovšem je potřeba na ní ještě trochu zapracovat po optimalizační a výkonnostní stránce. Pokud si navíc chcete Singstar užít naplno, připravte si těch několik stovek, které ušetříte na zlevněné ceně titulu samotného. Jedna skladba totiž stojí něco okolo 40Kč.

Klik pro zvětšení (Singstar: Ultimate Party - PS4 recenze)

PRŮMĚR
50%
CZECHGAMER
Pár základních skladeb, pouze pro dva hráče, aplikace nefunguje na 100%, ze hry jde cítit nepříjemný pocit osekanosti.

CGwillWin