Activision má skoro půl miliardy hráčů

Activision má skoro půl miliardy hráčů
13:53, 14.11.2016

O Activision si jde myslet mnohé. Jedni tuto společnost nenávidí, protože jí "jde pouze o peníze". Pravdou je, že je to distributor a bez distributora bychom většinu velkých titulů nikdy neměli. A logicky, když vkládá obrovské množství peněz do vývoje her, tak za ně chce dostat zase více peněz zpátky. Prostě business, nejsoou to Robin Hoodové a na romantiku se tu nehraje. V jejich poslední čtvrtletní zprávě, se mimo obrovská čísla zisku, objevilo také jedno monstrózní číslo.

Číslo, které říká tzv. Monthly Active Users (MAU). Tedy uživatel, který alespoň jednou za měsíc je aktivní v nějaké jejich hře. Tento ukazatel je důležitý zejména pro multiplayer tituly, které žijí dlouhodobě. No a Activision se svým širokým portfoliem her se pyšnil, v posledním čtvrtletí, hodnotou 482 milionů MAU. Když se zamyslíte nad tím číslem, tak je obrovské. Třeba takový Overwatch, o něm se ví, že má asi 20 milionů hráčů, ale ne těch aktivních - všech co hru, kdy hráli.

Z tohoto čísla je vidět, jak velký gigant Activision je. Jeho vlastní značky přispívají velkým podílem a to Call of Duty, Destiny a Skylanders. Pod jeho křídla spadá samozřejmě i portfolio Blizzardu, což je jeden velký online titul vedle druhého - WoW, HS, HotS, D3, Overwatch a Starcraft. No a v neposlední řadě samozřejmě také King, který svým Candy Crush přispívá určitě také pěkným počtem aktivních hráčů.


DALŠÍ

CGwillWin