Práca pre Blizzard ho takmer dohnala ku samovražde

Práca pre Blizzard ho takmer dohnala ku samovražde
11:35, 11.01.2019

Účastniť sa dnes vývoja hier a všetkého toho naokolo, už dávno nie je len nejaká romantická predstava o úsmevoch a priateľskom prostredí s game pozadím. Z hier a jej produkcie, sa stal klasický a drsný obchodný model, ktorý často môže vyústiť aj do extrémnych dopadov na samotných zúčastnených.

Niečo podobné zažil pred rokmi aj Jules Murillo-Cueller, ktorý pracoval pre Blizzard Entertainment viac ako dva roky, avšak nakoniec z firmy odišiel. Dôvodom bolo, podľa jeho slov, hlavne toxické prostredie a kolektív, ktorý si z neho neustále robil srandu, to všetko na základe jeho mexického pôvodu. K tomu sa navyše údajne pridalo falošné hlásenie o sexuálnom obťažovaní a to sú len tie najhlavnejšie body v spise, ktorý teraz Jules doručil na príslušné miesta.

Pointou celého tohto prípadu je však jeho vtedajšia túžba skoncovať so životom. Podľa jeho vlastných slov, sa toho času skutočne túžil pobrať na druhý svet a všetko si už dôkladne naplánoval, nakoniec to ale celé vzdal a začiatkom roku 2018 firmu opustil.


DALŠÍ

CGwillWin