recenze
Guns'n'Stories: Bulletproof VR

Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze
Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze
12:00, 29.12.2019

Aktuálne pre vás testujem už druhé veľké VR zariadenie značky HTC, čo som v prvom rade využil na porovnanie s konkurenciou (PSVR) a zároveň si tak aj mohol spustiť zopár zaujímavých arkád naraz a pre obe helmy. V prípade westernovej FPS s veľavravným názvom Guns'n'Stories: Bulletproof VR, ktorú koncom minulého roku pripravila ukrajinská spoločnosť MiroWin, som tak v dvoch kvalitatívnych rovinách sledoval v celku pekne vymyslený a zároveň jednoduchý koncept automatovej strieľačky pre jedného divokého kovboja.

Dedko rozpráva svoje napínavé historky vnukovi a pekne u toho posŕkava jednosladovú whisky.

Klik pro zvětšení (Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze)

Väčšina z vás má určite minimálne jedného príbuzného, o ktorom celá rodina vie, že si rád veci a s nimi spojené príbehy ohýba tak, aby to jednak vyznelo v jeho prospech a zároveň aj pobavilo okolie. Niečo podobné je vzásade aj ústrednou dejovou linkou projektu Guns'n'Stories: Bulletproof VR, kde si istý dedko s nažltnutou bradou od zapáchajúcich cigár posadil raz svojho malého vnúčika na kolená, aby mu rozrozprával svoju takmer neuveriteľnú kolekciu historiek ešte z čias divokého západu. Koncept hry ako takej preto dokáže už od prvého momentu vtipne využiť samotnú pointu, a tak máme možnosť sledovať akýsi interaktívny rozhovor spomínanej dvojice, kde jeden vášnivo rozpráva o zlikvidovaní obrovskej presily pomocou dvoch hrdzavých koltov a druhý ho neustále prerušuje s otázkou; to sa naozaj stalo dedo?!

Čím menej whisky je vo fľaške, o to viac šialenejších zbraní sa vám odrazu zobrazí v ruke.

Klik pro zvětšení (Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze)

Milujúci dedo sa teda naďalej kolíše vo svojho kresle a zároveň pridáva na fantastických efektoch. Tie môžeme s pokojným svedomím spodobniť do formy nábojov a čím viac dedko pije, o to väčšie nezmysly mu idú od úst. To však vôbec neprekáža jeho jedinému poslucháčovi, keďže práve on má svoju detskú fantáziu nedotknutú surovou realitou. Hráč je aj preto akýmsi tretím spoločníkom ich večera a postupne si prežije všetky tie bizarné a často nelogické úseky z klasických westernov. Začínate s obyčajným revolverom a končíte u rotačných guľometov s bonusom v podobe plameňometu. Guns'n'Stories: Bulletproof VR je teda s určitosťou frenetickou akciou, kde kosíte všetko, čo sa pohne a zároveň dokonca môžete pred projektilmi súperov využiť kryt a úskok. Vo všeobecnosti sa ale tendenčne rozhodnete pre zbesilé pálenie do vzduchu a dúfanie v zázrak.

Periférie Move fungujú uspokojivo, aj keď sem tam sa nejaký ten výkyv klasicky objaví.

Klik pro zvětšení (Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze)

V sekcii projektov pre virtuálnu realitu, nech už sa budeme rozprávať o PSVR alebo HTC Vive a Oculus Rift, nájdete v súčasnosti stovky akčných názvov podobných si ako vajce vajcu. V prípade tohto westernu z Ukrajiny však dostanete malú pridanú hodnotu v dostatočne vtipnom nápade o prežívaní prikrášlených aktov zo života starého dedka a ako jeho vnuk si tak užijete poriadne divokú jazdu. Grafická stránka bola pochopiteľne o kus krajšia na HTC, avšak ani PSVR sa v tomto smere nenechalo zahanbiť a určite vám z jeho rozlíšenia oči nevypadnú. Horšie je to už so samotným spracovaním pozadí a okolia celkovo, ktoré ani v prípade silnejšej VR helmy nijako neohúri. Ako uvádza citácia vyššie, dokonca aj motion ovládače Move, ako viete často ich tu ja sám kritizujem, sa v tomto spracovaní podarilo ako tak ustrážiť a nebudú vám preto tŕňom v oku. Kto hľadá zábavnú oddychovú akciu pre pár odhodlaných rúk, nemôže v tomto prípade siahnuť vedľa.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti MiroWin

Klik pro zvětšení (Guns'n'Stories: Bulletproof VR - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 PRO (PSVR a HTC Vive)

DOBRÉ
70%
CZECHGAMER
Príjemná a vtipná kovbojka so slabším grafickým spracovaním

CGwillWin