hw
recenze
Asus ROG Strix Scope

Asus ROG Strix Scope - recenze
Asus ROG Strix Scope - recenze
12:00, 12.04.2020

Mechanická klávesnica je jedným zo základných prvkov výbavy náročnejšieho hráča. Od tej bežnej membránovej sa nelíši len taktilnejšími a rýchlejšími spínačmi, no je často krát omnoho odolnejšia a ak do nej raz investujete, niekoľko rokov sa o kúpu novej nemusíte starať. Na trhu je však mnoho výrobcov, štýlov a typov, z ktorých je občas obtiažné vybrať tú správnu. Na našom webe sme sa už v recenziách venovali mechanickým klávesniciam od Steelseries, či HyperX, no tentokrát vám rozšírime obzor aj o skúsenosť s pomerne high-end kúskom od Republic Of Gamers (Asusu), ktorý nesie označenie Strix Scope.

Klik pro zvětšení (Asus ROG Strix Scope - recenze)

Mohutné, plastovo-hliníkove telo má jednoduchý, no za to svojský a štýlový dizajn, ktorý detailom, akým sú zrezané spodné rohy a zaoblený kraj, vyčnieva spomedzi rady mnou testovaných mechanických klávesníc. Kábel tu bohužiaľ odnímateľný nie je a tak si ho v prípade prenosu na LAN párty budete musieť poskladať alebo obtočiť okolo. Samozrejmosťou je RGB podsvietenie, ktoré okrem kláves rozžaruje aj logo ROG, nachádzajúce sa nad numerickou klávesnicou. Ak už používate niektoré z RGB komponentov od Asusu, viete si ich navyše prostredníctvom aplikácie Aura s klávesnicou spárovať a tak môže váš celý hardware svietiť rovnako. Font je tu digitálnejšieho rázu, čo niekomu môže a nemusí vyhovovať, no výhodou pre mnohých bude určite prítomnosť Česko-slovenského popisu, vďaka čomu sa viac nestratíte v hľadaní mäkčeňov, či dĺžňov. Zaujímavým prvkom je takzvané "Stealth" tlačidlo nachádzajúce sa na klávese F12, ktoré vás v prípade vpadnutia šéfa do kancelárie zaručene hodí na pracovnú plochu a vy sa môžete naďalej tváriť že pracujete.

Klik pro zvětšení (Asus ROG Strix Scope - recenze)

Čo sa týka samotných mechanických spínačov, sú z dielne známej spoločnosti Cherry, nakoľko Asus zatiaľ nevyvinul vlastné switche ako Steelseries, či Logitech alebo HyperX. V tomto prípade sú to herné MX Red spínače, ktoré vsádzajú na rýchlosť, avšak neobsahujú takzvaný "taktilný feedback", ktorý obľubujú najmä často píšuci používatelia. Ako som už spomínal, okolo spínačov sa nachádzajú RGB prvky a tak je každá z kláves podsvietená.

Klik pro zvětšení (Asus ROG Strix Scope - recenze)

ROG Strix Scope je spoľahlivá herná klávesnica, určená najmä pre FPS hráčov, čomu nasvedčuje najmä výber rýchlych spínačov, ale aj vymeniteľné klávesy WASD. Nestratíte sa s ňou však ale ani pri práci a česko-slovenské popisky vám budú určite nápomocné. Jedným faktorom, na ktorý sa tu môžeme sťažovať je len jej cena, nakoľko za si za vyše 150€/4000 Kč vieme pri menšej akcii kúpiť aj dve podobné klávesnice s totožnými spínačmi.

Za poskytnutie produktu na recenziu ďakujeme spoločnosti Asus

Klik pro zvětšení (Asus ROG Strix Scope - recenze)


CGwillWin