recenze
Moje zlato!

Moje zlato!
Moje zlato!
12:00, 17.05.2020

Dnešní maličkostí je dětská hra Moje Zlato! v české produkci od vydavatelství Blackfire. Ideální ve 2-4 hráčích od pěti let věku je vskutku jednoduchá na pochopení, sympaticky zpracovaná a jedna partie zabere hodně slabou čtvrthodinku i s úklidem. Dneska to bude krátké, tak s chutí do toho, ať můžete brzy pokračovat v rozjetém dni.

Rychlý poklady

Moje zlato! je dětská hra, proto se nejde divit, že má pravidla asi tak na čtvrt stránky textu. V krabici po rozbalení najdete 4 kostky, 18 pokladů a 4 karty lodí - pro každého hráče jednu. Na pěkných černých šestistěnných kostkách nejsou čísla, jak je zvykem, ale symboly, buď klíč, diamant, zlato, nebo meč. Na začátku hry mezi hráče na stůl vyložíte 3 truhly, zbytek necháte v balíčku na dosah. Pak se střídáte v házení kostek ve snaze truhly odemknout. Každý hráč může hodit dvakrát v jednom tahu, ale vždycky jen všemi kostkami. Na zamknuté truhly potřebujete pochopitelně, aby vám padly symboly klíče, na vyzvednutí pokladu pak cokoliv ostatního. Jakmile truhlu otevřete, v módu pro začátečníky už je vaše, ale její obsah musíte vyzvednout opět pomocí správně padlých symbolů na kostkách. Hra končí otevřením poslední truhlice, po kterém ještě každý hráč odehraje své poslední kolo, tedy pokusí se co nejvíc dříve otevřených truhlic naskládat do lodi. Pak hra končí a počítají se body.

Hráčské karty lodí i poklady jsou z tvrdého papíru, takže hra se do opravdového moře nehodí, doufám, že pětiletí už mají dost rozumu na to, aby karty schválně nemačkali, protože vážně není moc těžké je poškodit.

Klik pro zvětšení (Moje zlato!)

Napínavá zábava a trénink

Od Blackfire jsme měli několik her, kde kostky rozhodují o úspěchu či neúspěchu, ba dokonce někdy o životě a smrti, zejména ty z Lovecraftova univerza. Moje zlato! může být první ochutnávkou toho, jak mohou být kostky dobrotivé či naopak. Pro menší a začínající hráče můžete vyzkoušet variantu, že před prvním přehozením kostek si můžete jednu dvě, které se vám hodí, odložit. Máte-li doma otrlé piráty, zkusit se dá i varianta s bojem, kdy padne-li vám meč a potřebné kostky pro získání pokladu jiného hráče, který ho ještě nemá uložený na lodi, můžete mu ho sebrat jako kořist. Tato varianta je mnohem zábavnější a u hry se tak na nějakou dobu zabaví i dospělí. Na dětskou hru bych se trochu bál o životnost kartonových karet lodí a pokladů, protože dost často je voda všude, jen ne v ústech, ale při ceně lehce nad dvě stovky se přinejhorším koupí nová.

Je sice pravda, že všechno závisí na hodu kostkami a když to nepadne, tak je prostě smůla (i když máte dva pokusy), ale to neznamená, že se u ní nedá nic naučit. Minimálně rozhodování, jestli spíš odemknout truhlu, nebo přehodit a zkusit získat něco z dalších dvou, které už mám u sebe, tedy souboj mezi "ještě jednu" a "už dost" je něco, co se bude hodit prakticky u každé další strategické hry. Pětiletý já by hru Moje Zlato! určitě chtěl, protože i teď, pětadvacet let po překročení minimální věkové hranice, mě dokázala pěkně zabavit.

Klik pro zvětšení (Moje zlato!)

Koupit hru

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme Blackfire

Klik pro zvětšení (Moje zlato!)


SUPER
95%
CZECHGAMER
Výborná a napínavá dětská hra, která zabaví i dospělé. Svižný průběh a díky absolutní náhodě prakticky nekonečná znovuhratelnost

CGwillWin