BloodRayne vstáva z rakvy a túži rozsekať nacistov na kašu

BloodRayne vstáva z rakvy a túži rozsekať nacistov na kašu
19:56, 15.06.2020

Aj keď labuťou piesňou dnes už neexistujúcej spoločnosti Terminal Reality z Texasu, bola katastrofálna adaptácia toho času nesmierne populárneho seriálu The Walking Dead (herný podtitul Survival Instinct mňa osobne budí zo spánku ešte dnes), ich najväčším prínosom pre game kultúru ostane už navždy séria BloodRayne (2002, 2004). Dvojdielny príbeh o atraktívnej upírke, ktorá pomocou rôzneho arzenálu kosí nacistov, sa dokázal aj cez priemerné čísla pomerne rýchlo dostať do akejsi životaschopnej bubliny a razom sme tu mali komiksovú ako aj filmovú adaptáciu. Film síce prišiel až v roku 2005 a za jeho stvorenie môžeme vďačiť majstrovi nevksusu menom Uwe Boll, každopádne ani nekvalitná hraná verzia nespôsobila úplné odsunutie IP BloodRayne do zabudnutia. A dnes nastal ten čas kopnúť do spráchniveného veka od rakvy s jednou sexi upírkou a povolať ju tak opäť do boja.

Za celým oživením stojí spoločnosť Ziggurat Interactive, ktorá sa aj v spolupráci s pôvodnými autormi z Terminal Reality, bude snažiť pomaly oprašovať PC podporu pre už dávno existujúce dve časti a zároveň, plánovať využitie tejto série v zmysle pokračovania. Práva ako také zakúpil Ziggurat od už dnes rovnako neexistujúcej produkčnej firmy Majesco Entertainment a išlo o balíček s viac ako 200 hrami!

"BloodRayne je milovaná značka s obrovskou základňou fanúšikov a my si veľmi ceníme možnosti byť správcami tejto fantastickej série. Hráči z celého sveta si pamätajú tituly ako BloodRayne a Advent Rising a mať príležitosť nielen priviesť tieto hry k novému publiku, ale aj pokračovať v sérii, je niečo, čo berieme skutočne vážne." uviedol prezident Ziggurat Interactive Wade Rosen.

Vyzerá to teda viac ako nádejne a rozhodne budeme vývoj okolo série BloodRayne bedlivo sledovať a dúfať v skoré oznámenie regulárnej novej časti. Myslím, že by si to žáner hack and slash zaslúžil, zvlášť v poslednej dobe, kedy tento koncept trpí istým druhom stagnácie a akejsi recyklácie. Samozrejme až na pár výnimiek ako DmC a podobne.


DALŠÍ

CGwillWin