hw
PSVR to nebude mať s PlayStation 5 vôbec jednoduché

PSVR to nebude mať s PlayStation 5 vôbec jednoduché
11:11, 02.11.2020

Striedanie generácií so sebou prináša vždy hromadu problémov, ale tie sa ešte znásobia ak do nového hardvéru primiešate aj virtuálnu realitu. SONY si tento aspekt prežíva po boku PlayStation 5 a aj keď samozrejme PSVR bude podporovať možnosť prepojenia s týmto next-gen zariadením, všetko sa začína komplikovať viac než sme mysleli.

Prvý problém nastáva v skutočnosti, že aby ste vôbec rozbehli virtuálnu realitu od SONY na PS5, potrebujete špeciálny adaptér. O ten môžete prostredníctvom zadaného VIN kódu z PSVR požiadať cez oficiálne stránky, ale to nie je vôbec prvá a posledná prekážka s VR na PS5 (mimochodom posielať adaptéry sa začne v priebehu tohto mesiaca).

Aktuálne sme sa totižto dozvedeli, že fakticky žiadna z ohlásených PSVR hier nebude podporovať výkon novej generácie a všetko tak pobeží na báze emulácie. PSVR si preto do PS5 zapojíte, ale jediné čo z toho pramení je možnosť hrať PS4 hry s výkonom súčasnej generácie. Aj keď pochopiteľne SONY už dávno pracuje na PSVR druhej generácie, podľa najnovších správ sa ho budúci rok nedočkáme a tak budeme musieť so starou technikou manipulovať pred moderným zariadením a motať s v kábloch, len aby sme si zahrali hry s old-gen výzorom.


DALŠÍ

CGwillWin