hw
recenze
HyperX Pulsefire Haste

HyperX Pulsefire Haste - recenze
HyperX Pulsefire Haste - recenze
10:15, 21.04.2021

Segment herných myší, ktoré ako keby niekto prevŕtal samopalom, zaznamenal v minulom roku obrovský nárast nových produktov, z ktorých významnú časť sme vám mapovali prostredníctvom našich pravidelných hardvérových recenzií. Jedným z posledných príspevkov za rok 2020 sa stala aj mimoriadne ľahká myš od spoločnosti HyperX, ktorá nesie označenie Pulsefire Haste a tá aj vďaka svojmu celkovému spracovaniu ašpirovala, minimálne z môjho pohľadu, na celkové prekvapenie roku. O dôvodoch tohto pre vás možno odvážneho tvrdenia si povieme viac v nasledujúcom texte.

Sladká ako med

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)

Nachádzame sa vo vodách takzvaných "Honeycomb" konštrukcií, kde sa výrobca snaží dosiahnuť najnižšej možnej váhy, a to z dôvodu minimálneho odporu pri rýchlych pohyboch zápästia. Klasicky ide o hardvér vhodný do rúk profesionálnych hráčov, avšak nikomu z vás (odpustite mi to slovo) amatérov nikto nebráni skúsiť ako vám hranie online multiplayeru zlepší napríklad práve náradie s názvom Pulsefire Haste. Ide o 59 gramov vážiacu myšku vybavenú vysoko kvalitným snímačom, ktorá nielenže disponuje podporou podareného HyperX softvéru, ale zároveň je schopná ušetriť aj váš rodinný rozpočet. V súčasnosti sa totižto jej cenovka pohybuje pod hranicou šesťdesiat eur.

To je šnúrka od topánok alebo pripájací kábel?

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)

Nech už rozdávate zásahy do hlavy v nejakej poloprofesionálnej eSport lige, alebo vás bolí ruka pri manipulácii s bežnou myšou, u nami recenzovanej vzorky zo série Pulsefire na vás čaká koncepčne premyslený kus poctivého hardvéru. Myš samotná padne krásne do ruky a pri každom jednom pohybe s ňou máte pocit, ako keby ste dlaňou prikryli malý kus molitanu. V balení sa okrem myši samotnej nachádza aj niekoľko koženkových nálepiek vhodných k aplikácii na bočné steny, čo má dopomôcť k lepším manévrom počas letných dní - vtedy, kedy sa vám ruky potia ako zadok šoféra autobusu v auguste. Avšak osobne si myslím, že vďaka drsnejšej povrchovej úprave plastu je u tohto výrobku niečo ako dodatočné lepenie úplne zbytočné.

Perfektne padne do ruky

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)

Na tele sa nachádza šesť programovateľných tlačidiel, kde si miesto pod sekvenčným kolieskom uzurpoval DPI profil (16 000). Inak vás schéma rozloženia jednotlivých tlačidiel asi nijako nešokuje, keďže ide herný štandard bez nejakých experimentov. Apropo, absenciu bizarnosti môžeme pripísať aj na vrub celkovému dizajnu, keďže tento deravý kamarát padne perfektne do stredne veľkej dlane, a to aj vďaka svojej úplnej symetrii. Optický senzor Pixart 3335 spadá jednoznačne pod ikonku už spomínaného elektronického športu a aj keď by ste si možno chceli v tomto prípade zanadávať na skutočnosť, že myš samotná je dodávaná len s USB káblom, treba si tu jasne uvedomiť priority ohľadom konečnej cenovky (kto chce profesionálnu bezdrôtovú hernú myš s váhou na hranici pierka, musí siahnuť po oveľa nákladnejšej konkurencii).

Žiadna diskotéka sa nekoná

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)

Pomocou spoľahlivej aplikácie NGenuity ste schopní zasiahnuť do schémy programovania jednotlivých tlačidiel, ale rovnako tak si meniť RGB efekt v rolovacom koliesku. To je fakticky jediným elementom v zmysle podsvietenia, ktorý sa na tomto hardvéri nachádza a ak ste očakávali nejakú prehnanú diskotéku plnú farebných kužeľov vystreľujúcich von z dierkovaného šasi tejto myšky, budete rozhodne trochu sklamaní. Kto si mapovanie a citlivosť myši nastavuje vždy separátne pre konkrétne hry, určite docení možnosť prepínania profilov a ich automatické ukladanie do pamäti. Po mojom viac než mesačnom teste sa z HyperX Pulsefire Haste vyliahlo malé veľké prekvapenie a ak v súčasnosti pátrate po cenovo dostupnej, extrémne ľahkej a výkonnej hernej myške, mám pre vás ideálneho kandidáta na kúpu.

Myš má v sebe svoju pamäť určenú pre viacero profilov

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)

Séria Pulsefire obdržala plnohodnotného zástupcu Honeycomb koncepcie, aký vás nezradí pri vypätých online seansách, ani počas bežnej kancelárskej práce. Jeho tenučký a pár gramov vážiaci pletený kábel pripomínajúci šnúrku do topánok berte už len ako čerešničku na torte. Síce nejde o myš vhodnú aj pre ľavákov, každopádne HyperX garantuje jej funkčnosť aj mimo PC vôd - podpora pre Xbox a PlayStation dozaista poteší.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Pulsefire Haste - recenze)


CGwillWin