hw
SONY Japan Studio po 27 rokoch končí

SONY Japan Studio po 27 rokoch končí
12:05, 26.02.2021

Spoločnosť SONY sa už pred nejakým tým časom rozhodla ukončiť prevádzku svojho suverénne najstaršieho first-party štúdia, ktoré určite poznáte pod jednoduchým názvom Japan Studio. Toto vývojárskej zázemie fungovalo celých 27 rokov a dodnes dokázalo svet hier obdariť viac než dvesto krát!

Ich vôbec poslednou hrou bola fúzia pri spracovaní návratu Demon's Souls na PlayStation 5. Drvivej väčšine zamestnancov však SONY nepredĺžilo aktuálne zmluvy a tak sa rozpŕchli do iných štúdií, vrátane ASOBI (séria AstroBot). Japan Studio však obsahuje aj rôzne separátne čiastkové štúdia určené na lokalizácie a manažment, ktoré ostávajú aj naďalej vo funkčnom stave.

SONY tento fakt oficiálne potvrdila a ako dôvod celkového rozpustenia Japan Studio uviedla slabú odozvu hier ako takých a to v komerčnom ohľade. V súčasnosti SONY pri tvorbe PlayStation obsahu všetko sústreďuje do zámoria, čo je z časti rovnako dôvodom, prečo je japonská vetva softvérovej produkcie už dlhodobo odsúvaná mimo hlavný prúd. SONY už nechce deliť JP a USA na dve strany a chce aby ich štúdiá produkovali globálne úspešné značky a to bez rozdielu regiónu.


DALŠÍ

CGwillWin