Kolik Epic zaplatí za hry zdarma?

Kolik Epic zaplatí za hry zdarma?
10:03, 05.05.2021

Včera jsme vás informovali o tom, že Epic Games nejsou žádní skrblíci a pokud chtějí exkluzivitu, jsou za ni ochotni vývojářům zaplatit horentní sumy. Podobná je situace i u her, jež jsou na jejich digitálním storu dočasně zdarma, a které jsou u mnohých hráčů (včetně mě, ehm) jediným důvodem, proč na Epic Store vůbec chodí.

Veterán videoherního průmyslu Simon Carless (pracoval ve firmách jako Atari, Eidos a nyní se převážně věnuje indie scéně) na svém Twitteru zveřejnil zajímavou tabulku, ve které jsou uvedené částky, jež Epic vydal za jednotlivé tituly v rámci svých promoakcí do září 2019 a počty stažení. Jak je vidět, Epic dává slušné částky kolem 50k USD i nezávislým vývojářům, pro které takové peníze rozhodně nejsou zanedbatelné.

V posledním sloupci jsou je vyčíslena cena za jedno stažení, tedy kolik vlastně Epic Games zaplatili za to, že má zákazník hru v knihovně. Pokud jste si tedy do své kolekce přidali Lego Batamana, kluci v Epicu vyplázli 6.38 doláčů, v případě Super Meat Boye to pak bylo 52 centů. Ačkoliv nemáme statistky za všechny hry, dá se předpokládat, že situace se nezměnila a Epic stále platí slušně. Koneckonců musí, pokud se chce stát rovnocenou konkurencí Steamu od Valve.

Klik pro zvětšení (Kolik Epic zaplatí za hry zdarma?)

DALŠÍ

CGwillWin