hw
Máme tu nové informácie o PlayStation VR 2

Máme tu nové informácie o PlayStation VR 2
09:24, 11.05.2021

Na rok 2022 je už nejaký ten časť v príprave druhá generácia virtuálnej reality v podaní spoločnosti SONY avšak jediné doterajšie oficiálne informácie okolo PSVR2, sa spojovali výhradne s motion ovládačmi. K tomu si ale dnes môžeme pridať niekoľko insider správ a tentokrát bude reč o samotnej helme.

PSVR2 sa podľa zdrojov serveru UploadVR bude pýšiť vysokým rozlíšením a to 4000 x 2040 pixelov, čiže pre každé oko 2000 x 2040 pixelov. Zariadenie bude schopné snímať pohyb očí a tak sa v hre automaticky spustí ideálny render pre objekty, na aké práve oko priamo pozerá. Najzaujímavejšia je však informácia o haptickej odozve integrovanej priamo do helmy, čo by v spojení s rovnakou funkciou u už uvedených motion ovládačov mohlo priniesť zaujímavé zážitky.

SONY samotná uvádza, že jedna z verzií headsetu bude s konzolou PlayStation 5 spárovaná jedným jediným USB-C káblom, ale osobne očakávam aj drahšiu verziu s plným bezdrôtovým chodom. Viac sa dozvieme budúci rok, keby mala helma PSVR2 prísť na trh.


DALŠÍ

CGwillWin