Chystá se PS Tournaments na PS5?

Chystá se PS Tournaments na PS5?
07:30, 14.07.2021

Alespoň to naznačuje nově uniklý patent Sony. Jak zjistil portál SegmentNext oproti původnímu PlayStation Tournaments mají být díky patentu přidána i nová vylepšení. Jen pro připomenutí, poprvé byly PlayStation Tournaments spuštěny v roce 2016. Odměnami za vítězství byly balíčky obsahující příslušenství a vybavení pro PS4. V současné době je však možné vyhrát i cenu finanční. Od roku 2020 se navíc turnaje staly otevřenější se snahou přidávat další tituly. Jedním z nejnovějších přírůstků se tak stal např. Tekken 7.

Tím, že by Sony přivedla k turnajům i PS5 by se tak turnaje staly pro hráče ještě dostupnější a jedná se tedy o logický a vcelku očekávaný krok. Nedokážu si představit, jak by společnost obhajovala absenci mezinárodních zápasů na své vlajkové lodi. K tomu má právě přispět již zmíněný patent.

Klik pro zvětšení (Chystá se PS Tournaments na PS5?)

Jeho úkolem bude umožnění pořádání turnajů pro hry, které sice mají multiplayer, ale turnaj samy o sobě vytvořit nemohou. Playstation Network by tak hodnotila výsledky hráčů v reálném čase a na základě výsledků následně přiřazovala další stejně schopné soupeře. Systém má navíc umožňovat i sledování zápasů prostřednictvím streamu a pořádání titulů mezi několika tituly zároveň. Osobně si nedovedu poslední možnost moc představit. Snad jedině jako jakýsi multplayerový crossover kdy si to Heiachi rozdá se Sub-Zerem.

To ovšem není ještě vše. Dle specifikací patentu by mělo být údajně možné pořádat přímo i týmové turnaje a dána přitom volná ruka vývojářům her a třetím stranám pro pořádání vlastní větších turnajů dle vlastních pravidel a uvážení. Stejnou možnost mají mít i běžní uživatelé, kteří budou moci pořádat turnaje s rodinou nebo mezi více přáteli. Představte si tak například situaci, kdy si doma dáte rodinný turnaj v Tekkenovi s tím, že na vítěze čeká pocit opojného vítězství a na poraženého plný dřez nádobí. Zajisté sen každé matky.

Dovedu si představit i situaci, kdy si doma uspořádáme miniturnaj jehož vítěz následně postoupí do celorepublikového klání a následně na světové hřiště.

Ačkoliv se zatím jedná pouze o dohady a fámy, na věrohodnosti jim přidává fakt, že již 6. srpna se uskuteční další velký turnaj EVO Online, který vznikl po koupi EVO Championship Series společností Sony. Společnost přitom uvedla, že chce pracovat na tom, aby největší světový turnaj bojových her získal ještě další účastníky a stal se přístupnější většímu množství hráčů i fanoušků. K tomu by nově odhalený patent mohl vcelku dobře posloužit.


DALŠÍ

CGwillWin