Covid Simulator si môžete zahrať už dnes

Covid Simulator si môžete zahrať už dnes
05:43, 12.01.2022

Nezávislá spoločnosť Coldrice Games LLC (jeden jediný vývojár) aktuálne prichádza so simuláciou krútiacou sa okolo starostí nášho bežného života a teda o Covide-19. Dielo s jasným názvom Covid Simulator neponúka žiadne scenáre ohľadom úspešného dokončenia či výhry a v zásade ide o interaktívne sledovanie šírenia spomínaného vírusu naprieč firemným priestorom.

Koncept dokáže zohľadňovať niekoľko zásadných faktorov kam spadá úroveň zaočkovania, pracovná náplň konkrétnych zamestnancov ako aj hygiena či schopnosť unikať pred vírusom. V podstate ide o efekt snehovej gule rútiacej sa dolu pracoviskom, do ktorej môže hráč aktívne pripínať nové faktory (mutácie, PR tlak na očkovanie, dezinformácie atď). Ak sa na Covid Simulator pozrieme z nejakého nadhľadu, celá táto videoherná projekcia je akýmsi komplexným súhrnom súčasných znalostí okolo celej pandémie a nechýba dokonca ani faktor užívania liekov na odčervenie koňov.

Cez to všetko autor sám priznáva, že jeho projekt sa snaží jemne falšovať proces simulácie tak aby výsledok bol pozitívnejší než samotná realita vo svete. Nepopiera však, že všetko sa časom ešte môže zmeniť a kto by si chcel vyskúšať aké to je sledovať vývoj nebezpečného vírusu v pracovnom prostredí firmy s vami definovanými parametrami, môže hru stiahnuť priamo cez tento odkaz za sumu cca 3 Doláre alebo počkať na Steam launch 25. 1. 2022.


DALŠÍ

CGwillWin