recenze
Road Maintenance Simulator

Road Maintenance Simulator - recenze
Road Maintenance Simulator - recenze
11:55, 25.04.2022

V dnešní recenzi se vydáme s titulem Road Maintenance Simulator na německé silnice v roli jejich strážců a hlídačů, kteří dbají na to, aby byl provoz plynulý, nikde se netvořily nechvalně známé kolony a zkrátka aby ten svět kolem nás byl opět o něco hezčí a upravenější. Jak se vývojářům z týmu Caipirinha Games povedlo vytvořit další z nekonečné řady simulátorů všeho možného, vycházejících pod hlavičkou Aerosoftu, to se již dočtete na následujících řádcích.

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Co to tam dělají?

Již když jsem dostal nabídku na recenzování tohoto titulu, okamžitě jsem jaksepatří zbystřil, jelikož starání se o silnice byl a stále je snem mého synka, který vždy žasne při jakékoliv cestě, pro kterou v reálu použijeme například naše dálnice. Však co strojů se kolem nich hemží... Inu, a ač mu tento "koníček" nemohu prozatím dopřát v reálu, Road Maintenance Simulator na recenzi byla jasná volba. Pravdou tak logicky je, že nejvíce času ve hře jsem strávil právě s ním, pomáhajíc s překlady jednotlivých úkolů, které vás na trnité cestě kariérou čekají.

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Aktivit je dost

Již od samotného začátku hry je vám dána do rukou prakticky veškerá myslitelná volnost stran výběru jednotlivých misí, za jejichž dokončení jste vždy patřičně motivováni ziskem trofeje či achievmentu. Ač hra jako taková nedisponuje žádným progresem, který by vás táhl titulem dál, nemohu říci, že by mi tento přístup ke kariéře nějak extra vadil. Po zvolení požadované mise, kterou může být například zalátání děr na silnici, ořez větví stromů, které ohrožují projíždějící vozidla či prosté čmárání středového pruhu, je vám přiděleno speciální vozidlo, potřebné pro vykonání daného úkonu a na vás je, abyste absolvovali celý proces a pozor, čistě ve vašem tempu.

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Nebuďte zbrklí

Je tak zcela na vás, zdali zvolíte rozvážný postup a bude vám vše trvat nebo se do toho řádně obujete s vidinou díků, kterými vás počastují obyvatelé okolního světa, cestující ve svých automobilech křížem krážem. Důležitou informací v tomto momentě je skutečnost, že je nutno řídit se instrukcemi, které vám hra předkládá a nevynechat tak ani jediný krok. Jedete opravovat silnici? Tak se připravte na pár minut strávených bohulibou činností nakládání patníků a semaforů na korbu vašeho vozidla, přičemž nesmíte zapomenout ani na speciální nářadí včetně sbíječky a dalších propriet. Jedete řezat větve? Inu, jednoduché, k tomu přeci postačí speciální vozidlo s postranní pilou. A když vás vyšlou narovnat ohnuté značky? Na to bohatě postačí vystoupit na inkriminovaném místě z vašeho náklaďáčku a ručně tyto narovnat. Jednoduché, že? A vlastně toto tvrzení dokonale shrnuje celý herní princip, na kterém hra stojí. Pravdou je, že v některých momentech si můžete připadat poměrně dost pod kontrolou, kdy musíte slepě následovat pokyny hry, nicméně pro navození dojmu simulace tyto prvky fungují na výbornou.

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Bugy, které rozhodí... tpělivost

Celkem si pro vás autoři přichystali na tři desítky misí odehrávajících se ve světě plném silnic a dálnic. Ten je vytvořen poměrně uvěřitelným způsobem a ač je grafické ztvárnění značně zjednodušeno pro účely hry, titul nečiní nikterak méněcenným. Co mi však při hře dost vadilo, byly všudypřítomné bugy. Tu jsem nebyl schopen umístit na "první dobrou" věci na korbu, jelikož namísto toho jsem tuto neustále otevíral a zavíral. Dost často jsem při jízdě taky narážel na neviditelné stěny, které již zdáli indikovaly kolony aut, hrabající na jenom místě bez evidentní překážky před sebou. V těchto chvílích jsem ze hry skutečně "rostl", jelikož mým řešením vždy bylo dané místo objet po mnohem delší trase, abych se dostal k místu mé "silničářské operace". Na jednu stranu úsměvné, na tu druhou poněkud otravné.

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Není jednoduché být silničářem

Pokud se však přenesete přes tyto občasné trable, čeká na vás svět plný zážitků, ve kterém si do sytosti užijete uklízení odpadků podél silnic, instalování značek či pokládání nového "koberce" a věřte, že nudit se určitě nebudete. Minimálně poprvé, kdy se setkáte se všemi typy misí. Jakmile se tyto začínají opakovat pouze na jiných místech, tak tam si tak úplně jistý nejsem, nicméně synkovi ani to nevadilo a vždy se těšil na výběr činností, který mu nabídnu. Nemáte-li tedy aktuálně co hrát a do čeho investovat něco přes deset hodin svého volného času, mohli byste dát budgetově naceněnému Road Maintenance Simulator šanci. Pakliže však "nemusíte mít všechno" a jste momentálně zahlceni videoherní náloží ze začátku roku, asi není s pořízením této hry kam spěchat. Však neuteče, nemá nožičky...

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Comgad

Klik pro zvětšení (Road Maintenance Simulator - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 5

Ceny hry Road Maintenance Simulator srovnáte na Zboží.cz.

DOBRÉ
65%
CZECHGAMER
Ideální titul pro všechny, kteří se v útlém věku rozkoukávají po své budoucí kariéře. Však kdo nechtěl být jako dítě silničářem?

CGwillWin