hw
speciál
ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo

ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo
ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo
19:00, 09.05.2022

Je to len pár minút čo skončil ďalší z radu ostro sledovaných digitálnych eventov spoločnosti ASUS a to konkrétne ako súčasť výstavy Computex 2022. Konferencia s názvom The Pinnacle of Performance nám po malej prestávke, prestávke meranej od konca minulého roka, dala opäť možnosť nazrieť do kuchyne tejto inovatívnej značky a ak ste nemali šancu samotný livestream sledovať, určite si nenechajte ujsť aspoň naše textové zhrnutie všetkého čo sa na akcii dostalo do svetla reflektorov.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

ASUS Zenbook S 13 Flip OLED

Najnovšie striedanie stráží, ako to ja rád nazývam, v segmente vysoko kompaktných pracovných laptopov sa v podaní modelu Zenbook S 13 Flip OLED dá použiť ako krásny príklad už v úvode spomínanej chuti inovovať. ASUS nám v tomto notebooku vybavenom dvanástou generáciou Intel Core i7 procesorov a integrovanou grafikou Iris Xe servíruje odolné hliníkové šasi tenké len 14,9mm pri váhe jemne presahujúcej jeden kilogram. Názov FLIP samozrejme odkazuje na konvertibilitu čím sa súčasťou balenia stáva aj ASUS Pen 2.0, pero schopné snímať viac než 4000 tlakový bodov a rovnako tak pánty podporujúce náklon tela pre ideálne chladenie. Mňa však viac než transformácia na tablet zaujímal sumár kvalít OLED panelu. Obrazovka totižto prichádza s dotykovou 2.8K (2880 x 1800) plochou schopnou vás ožiariť svietivosťou na hranici 550nits, čo je skutočne úžasné, nehovoriac o odozve 0.2ms, za akú by sa dnes nemusel hanbiť žiadny herný panel. O bezpečnosť počas používania sa stará čítačka odtlačkov prstov integrovaná do zapínania a rovnako tak antibakteriálna povrchová úprava celého tela notebooku. Batéria má kapacitu 67Wh, čo ju za určitej úrovne nastavenia predurčuje na takmer dvadsať hodinovú výdrž.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

Okrem konvertibilnej verzie FLIP bude v predaji aj o niečo lacnejší variant bez tejto funkcie, ktorý v zmysle použitých GPU a CPU, ponúkne možnosť siahnuť po AMD komponentoch.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

ASUS Zenbook Pro 17

Čo sa týka radu Zenbook, ten sa stal výhradnou a vlastne aj jedinou porciou oznámení, ktoré ASUS mimo ROG sekcie na Computex 2022 prezentoval. Po konvertibilnej verzii doplnenej štandardným variantom S sa všetko ostatné krútilo okolo modelov Pro. Ešte než vám tak budeme môcť postupne otestovať a zrecenzovať takzvané ostré kusy, poďme hodiť očkom po najzaujímavejších prednostiach jednotlivých verzií. Začnime rovno tou v zmysle proporcií najväčšou. ASUS Zenbook Pro 17 aj cez to všetko, že prinesie sedemnásť palcový 2.5K displej a odolné kovové šasi, sám bude tenký len 18.9mm pri celkovej váhe 2.2Kg. Práve tieto údaje by ste si mali spolu s možnosťou vyhnania RAM pamäte až na 32GB dozaista zapamätať. Rovnako tak sa pripraviť na pomaly štartujúce štandardy USB 4.0, ktoré na tele tohto výkonného laptopu (GeForce RTX 3050 a AMD Ryzen 9) nájdete ako jednu z veľkých noviniek. Čo som vynechal v texte vyššie teraz doplním, keďže ASUS do svojich najnovších prenosných počítačov vkladá nové 3DNR Full HD kamery doplnené o inteligentné snímanie zvukov v okolí.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

ASUS Zenbook 16X OLED

Model šestnásť palcového notebooku s OLED panelom zažíva v zmysle pojmu funkčný dizajn doslova revolúciu. Ide o akési využitie z modelov Duo, kde sa vám však po otvorení veka nevyklápa sekundárny dotykový displej ale naopak sa vám pod rukami zdvíha klávesnica - výhodou je lepšie chladenie a podľa výrobcu rovnako tak ústretovejšie používanie počas dlho trvajúcej práce. Ďalšou novinkou je integrácia fyzického "slide joyistiku" s názvom ASUS Dial, ktorý si našiel miesto hneď vedľa dostatočne veľkého trackpadu. Vďaka tomuto vylepšeniu má byť práca počas editovania videí alebo obrázkov oveľa intuitívnejšia, čo vám však budem schopný povedať až priamo po recenzii. Mimo toho sa záujemcovia o daný notebook môžu tešiť na Full HD kameru s IR funkciou, voľbu grafickej karty GeForce RTX 3060 a samozrejme aj najnovšieho procesoru od Intelu, Core i9. Čo sa týka batérie, vyššie uvedený výkon je napájaný 96Wh akumulátorom, čo by malo zabezpečiť dostatočne dlhý časový úsek medzi úplným nabitím a pátraním po elektrickej zásuvke. Apropo ASUS Zenbook 16X OLED vo svojej najvyššej verzii využíva dotykový 4K OLED panel pri pomere strán 16:10.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

ASUS Zenbook Pro 15 Flip OLED

Späť do segmentu konvertibility. ASUS sa v Pro modeloch pochopiteľne snaží ísť aj touto praktickou a stále žiadanou cestou, čo nám prezentuje aj vďaka pätnásť palcovej verzii Flip. Pracovný notebook vybavený OLED panelom s rozlíšením 2.8K pri 120Hz dorazí na trh doplnený o už vyššie spomínané dotykové pero Pen 2.0 a dokonca s výkonnou batériou 96Wh. Odolné telo tohto zariadenia bude vážiť 1.8Kg a to všetko pri hrúbke 18.9mm. Maximálna úroveň výkonu pri GPU symbolizuje Intel Arc A370M a čo sa týka CPU tak Intel Core i7.

Klik pro zvětšení (ASUS predstavil svoje najnovšie pracovné železo)

ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED

Na samotný záver toho najzaujímavejšieho z livestream eventu spoločnosti ASUS v rámci výstavy Computex 2022 som si pre vás nechal môjho osobného favorita. Model ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED prinesie späť nie len dvojicu vysoko kvalitných OLED obrazoviek, oboch v plne dotykovom prevedení, ale súčasne nám dá možnosť siahnuť po konfigurácii - Intel Core i9 a GeForce RTX 3050Ti, to všetko umne zapečené do vizuálne očarujúceho a len 17.9mm vysokého šasi s váhou 1.7Kg. Samozrejmosťou je podpora v tomto texte už veľakrát spomínaného dotykového pera ako aj IR kamery starajúcej sa o lepšiu bezpečnosť počas prihlasovania.CGwillWin