hw
recenze
Genesis Neon 600 RGB

Genesis Neon 600 RGB - recenze
Genesis Neon 600 RGB - recenze
13:40, 25.07.2022

Človek konzumuje predovšetkým očami. Toto odveké pravidlo sa dá samozrejme parafrázovať v rôznych situáciách a nie nadarmo sa vraví; nechoďte hladný do obchodu. Vyberanie si prostredníctvom zraku je, tak ako u potravín, bežné aj v segmente spotrebnej elektroniky, čím sa oblúkom dostávame do nekonečnej sekcie videoherného príslušenstva. Tam je totižto toľko možností ako nakŕmiť svoje oči niečím vyložene lákavým, až by ste si z toho mohli pokaziť žalúdok, respektíve peňaženku. V nasledujúcom texte si zhodnotíme kvality nedávno vydaného headsetu od spoločnosti Genesis, ktorý sa takýmto spôsobom dostal aj mne rovno do oka a musím povedať, že to bolo už na prvú dobrú skutočne chutné zoznámenie.

Luxusná biela

Klik pro zvětšení (Genesis Neon 600 RGB - recenze)

Ako ste už pochopili zo samotného nadpisu, reč bude o kvalitách káblového headsetu Genesis Neon 600 RGB. Ten je za sumu necelých štyridsiatich eur dostupný aj u nás v dvoch farebných prevedeniach, z čoho nám sa do redakcie dostal rýdzo biely a musím povedať, že oproti čiernej, oveľa luxusnejší variant. Známy poľský výrobca vsádza u daných slúchadiel predovšetkým na atraktívny vzhľad, ktorý v istom smere môžeme definovať ako výsledok mixu futuristickej moderny s retro štýlom. Niečo takéto si dnes vie dozaista nájsť miesto na trhu o to zvlášť, ak sa pri výrobe dbá na využitie kvalitných materiálov. V balení bieleho headsetu Neon 600 nie je okrem slúchadiel samotných vlastne nič iné - snáď až na manuál. Testovaná vzorka ponúka obrovské mušle schopné prekryť aj väčšie uši, ktoré sú po stranách vybavené celoplošným RGB podsvietením (ide o deväť predinštalovaných farieb). Hlavový most využíva na spojenie oboch mušlí plát kovu s dostatočnou pevnosťou, pod ktorým je potom separátne umiestnený plast obalený molitanom tak aby vás nič netlačilo. Slúchadlá majú vstavaný mikrofón a do PC sa pripájajú pomocou 2,3 metra dlhého USB káblu v prevedení šnúrky od topánok.

Pohodlie je základ

Klik pro zvětšení (Genesis Neon 600 RGB - recenze)

Počas testovania som mal headset na hlavne nasadený viac než päť hodín v kuse a aj cez takýto intenzívnejší časový úsek, som sa necítil nijako nepohodlne. Tlak mostu v spojení s mušľami je ideálny a slúchadlá vám dokážu poskytnúť slušné pasívne odhlučnenie bez toho aby vám nejako ubližovali. Ak ste z tých, čo si potrpia na RGB diskotéky a práve kombinácia bielej farby s podsvietením je to, z čoho máte jednoducho radosť, určite vás poteší nie zrovna štandardne realizovaný efekt svietenia. Už vyššie spomínam deviatku prednastavených odtieňov, ale miesto nich tu máme aj možnosť prepínať medzi rôznymi efektami (kaskáda, pulzovanie, prskanie a tak ďalej a tak podobne). Zaujímavosťou je, že práve takúto interakciu zvládnete vykonávať aj priamo cez fyzické tlačidlo umiestnené na ľavej strane mušle, kde sa okrem toho nachádza aj menič celkovej hlasitosti. Poďme sa však pozrieť na zvuk aký prúdi priamo cez 50 mm meniče. Celý čas sa tu rozprávame o headsete primárne určenom na hranie hier. Genesis Neon 600 RGB vám dokáže poskytnúť slušný priestorový zvuk so zameraním na vyzdvihnutie jednotlivých detailov aké docení predovšetkým herná komunita. Výrazné basy sú dozaista prednosťou avšak už menej atraktívne sa stávajú výšky ako také.

Mucha?

Klik pro zvětšení (Genesis Neon 600 RGB - recenze)

Vrátim sa ešte stručne ku aspektu RGB podsvietenia. Nie som si úplne istý, či to bol problém vyložene len mnou používanej testovacej vzorky, každopádne počas prepínania efektov som v slúchadlách citeľne registroval akési bzučanie - ako keby mi okolo hlavy lietala mucha. Tento nechcený zvukový prejav sa týkal len dvoch farieb, čo sa dá dozaista vyhodnotiť ako technický problém o akom by ste dozaista mali vedieť. Čo tu máme ďalej? Pevno uchytený viacsmerový mikrofón (100 - 20 000 Hz) flexibilnej povahy, aký má na konci káblu svoj vlastný jack, to všetko pre separátne zapojenie. Jeho schopnosť prenášať hovorené slovo nie je s ohľadom na cenu za akú sa Neon 600 RGB predáva nijako extrémne vysoko, ale pokojne môžeme hovoriť o dostačujúcom predpoklade rozniesť váš hlások naprieč online svetom - neočakávajte ale žiadne zázraky, dokonca v jednom momente sa moji spoluhráči sťažovali na podivný šum na pozadí. Tak či onak, Genesisu sa v prípade vyššie opisovaného hardvéru podarilo dodržať očakávaný štandard a ak momentálne hľadáte lacný herný headset s netradičným ale originálny vizuálom, Neon 600 RGB vám môžem rozhodne prihodiť na potencionálny zoznam. Treba však u neho rátať s niekoľkými problémami, čo ostatne jasne spomínam aj v texte vyššie.

Vizuálne očarujúce herné slúchadlá s niekoľkými technickými problémami

Klik pro zvětšení (Genesis Neon 600 RGB - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti Genesis

Klik pro zvětšení (Genesis Neon 600 RGB - recenze)


CGwillWin