hw
recenze
Logitech G705

Logitech G705 - recenze
Logitech G705 - recenze
13:02, 15.08.2022

Logitech máva svoje obdobia tak, ako muži a ženy mávajú tie „svoje dni“. Táto celosvetovo populárna švajčiarska spoločnosť zaoberajúca sa vývojom a produkciou kancelárskeho lomeno herného príslušenstva preto každý rok príde s produktovou radou odkazujúcou na jeden vizuálny prvok – tvar, farba, spodobnenie, metafora. Nech už za ich líniovou obrodou stojí akýkoľvek prvotný impulz, vo väčšine prípadov takzvane trafia klinček po hlavičke a vo finále opäť potvrdia svoju silnú pozíciu na trhu. Aktuálne má Logitech, aj v duchu môjho konštatovania, takzvané biele obdobie. Ide o kolekciu zvanú Aurora pripomínajúcu nadýchaný obláčik vznášajúci sa všade okolo vás. Môžete si ho nasadiť na hlavu (headset G735), môžete si ho položiť pod dlane (klávesnica G715/713) a v neposlednej rade s ním môžete rozdať pár smrteľných zásahov (myš G705). Je to výrazný kontrast hovoriť o krvavom zranení spôsobenom panensky bielym kúskom plastu, avšak celá Aurora je z môjho pohľadu akýmsi pokusom spojiť moderné trendové príslušenstvo so surovým herným náradím. Na stránkach nášho magazínu vás teraz postupne oboznámime s kvalitou vyššie vymenovaného náradia a dnes začíname práve onou zakrpatenou myškou.

Veľké ruky, traste sa

Klik pro zvětšení (Logitech G705 - recenze)

Prečo z toho bieleho klobúka vyberám ako prvú myš G705? Dôvod je úplne prostý. Strávil som s ňou totižto viac ako tri mesiace a mám vám preto rozhodne o čom referovať. Logitech sa pri tvorbe mnou testovanej vzorky rozhodol vytvoriť akúsi fúziu kancelárskej myši M705 s hernou divíziou G a výsledkom je proporčne malá zaoblená herná myš, prichádzajúca v rýdzo bielom prevedení. To slovo, ktoré by tvar danej novinky vystihlo asi najlepšie, je kompaktnosť. Áno, G705 je bezdrôtová herná myška schopná skryť sa vo vrecku bez toho, aby vám počas chôdze vyložene prekážala. Jej dizajnový aspekt odmieta akúkoľvek ostrosť hrán a celé šasi preto pripomína oválne vajíčko na tvrdo, do ktorého si počas úchopu niekto otlačil svoj palec pravej ruky. Zabudnite na herné konvencie, zabudnite na temné ba až čierne plastové krabičky vyžarujúce toľko RGB svetla, že by to vypálilo oči aj Medúze, G705 je v zmysle svojho výzoru jeden nezameniteľný originál. Osemdesiatpäť gramov v ruke je tak akurát, aby ste myš vedeli bez problémov navigovať aj pri drsnejších herných seansách, avšak je tu jedno veľké ALE. Pokiaľ vás genofond obdaril veľkými dlaňami, sotva budete pri používaní predmetnej myši nachádzať toľko dôležitú úroveň komfortu. Ja osobne mám stredne veľké ruky a cez to všetko som miestami, či už pri hraní alebo kancelárskych úkonov, pociťoval istý stupeň nepohodlia. Nie, že by som bol v hre pomalší len preto, že som si myš musel viac tlačiť do spodnej časti dlane, ale už len samotný fakt, že som jedným okom sledoval, kde myš aktuálne vlastne pozične voči moje dlani je, nepridával na mojej psychickej pohode. Aj preto musím každému s rukou vo veľkosti lopaty odporúčať, aby sa nákupu G705 radšej vyvaroval.

Dvojité pripojenie

Klik pro zvětšení (Logitech G705 - recenze)

Ostaňme ešte na moment v sekcii dizajnu. G705 vyzerá ako kancelárska myš z radu M, avšak jej schopnosti sú hnané až po písmeno G. Vrchná časť je tvorená zo samostatných tenkých doštičiek, ktoré sú pripevnené o priesvitný plast s RGB linkou – máte tu dokonca dve samostatné zóny. Osvetlenie sa v tomto prípade tiahne po zadnej hrane, zatiaľ čo transparentný plast pokračuje po celom obvode – ten už však osvetlený nie je. Výsledkom je onen spomínaný špecifický a na trhu bezkonkurenčný dizajn. Tesne pod dobre fungujúcim rolovacím kolieskom sa nachádza spínač regulujúci úroveň DPI (8200 DPI) a na ľavej strane sa nachádza duo tenkých tlačidiel (všetko je samozrejme plne programovateľné cez G softvér). Testovaná vzorka prichádza na náš trh so štartovacou cenovkou 99 eur. Za túto sumu máte možnosť myš pripojiť duálne, čiže prostredníctvom rozmerovo malého dongle kľúču (2,4 GHz) a rovnako tak cez Bluetooth. Samotný kľúč môžete jednoducho skryť pod odnímateľnú opierku dlane, ktorá je uchytená trojicou dostatočne silných magnetov. Spodná strana je vybavená trojicou teflonových podložiek, z čoho dve sú doslova enormne veľké a tá tretia obkolesuje optický snímač. Myš po podložke aj preto krásne kĺže a v tomto smere dávam jej strojcom rozhodne palec hore za dobre odvedenú prácu – ostatne aj za celistvosť konštrukcie a známy Logitech efekt s prémiovým nádychom. Čo tu ešte máme ďalej? Na prednej strane sa nachádza USB-C vstup určený na nabíjanie pomocou priloženého káblu (behom troch hodín myš dobijete do stavu s výdržou 60 hodín pri vypnutom RGB a takmer 45 hodín so zapnutým osvetlením). Logitech však opäť neumožnil súčasne hrať aj nabíjať, preto je nutné v tomto smere myš nakŕmiť elektrinou ešte skôr, než sa rozhodnete vyraziť na LAN párty.

LED zóny

Klik pro zvětšení (Logitech G705 - recenze)

Vyššie som spomínal pohodlie pri dlhodobom používaní, ktoré je závislé na veľkosti dlane užívateľa ako takého. Logitech sa rozhodol vyrobiť desať centimetrov dlhé šasi, ktoré je široké sotva sedem centimetrov, čo sa vymyká bežných štandardom – v prípade, ak nie je reč vyložene o malých myšiach (napríklad od SteelSeries). Ide preto o produkt vhodný do rozmerovo menších rúk respektíve do rúk začínajúcich detských hráčov. Čo sa týka hodnotenia dvojice hlavných spínačov, tak tu máme k dispozícii jasne znateľný klik s nízkym odporom a expresne rýchlou reakciou – satisfakciou je ostrejší zvukový sprievod počas kliknutia. Optický snímač s 8200 DPI spadá skôr do strednej kategórie a G705 preto rozhodne nemôže v tomto smere konkurovať profesionálne ladenej PRO X Superlight, avšak v prípade, ak sa nechystáte zahájiť svoju eSportovú kariéru, na bežné a stále náročné hranie je testovaný model viac ako vyhovujúci. Samozrejmosťou je využitie aplikácie Logitech G HUB, v ktorej si môžete zadefinovať nie len režim osvetlenia (k dispozícii sú dokonca LED zóny pre dvojitý farebný efekt), ale aj päť DPI úrovní a nastaviť makrá. Softvér už tradične beží bez akýchkoľvek technických nedostatkov a je vidieť, že Logitech si ho brúsi ako ten pomyselný diamant.

Malá myš s veľkým duchom

Klik pro zvětšení (Logitech G705 - recenze)

Prvý zásek do bieleho obdobia a prvá recenzia z Aurora kolekcie, to všetko je doklepnutím tohto textu za nami. Švajčiarom sa vo mne podarilo zase raz vzbudiť pozornosť a záujem, keďže ich herná myš s výzorom skôr akejsi trendovej kancelárskej myšky aspirujúcej na hviezdu Instagramu, ponúka cenovo dostupný kompromis, v ktorom sa stredná trieda tlačí do tej prémiovej. V zmysle spracovania, ako aj softvérových možností sa jej to darí, avšak limituje ju slabší senzor a rovnako tak aj prílišný tlak na kompaktnosť – nič pre veľké dlane. Kto momentálne hľadá prenosnú hernú myšku s duálnym pripojením a vysoko kapacitnou batériou, ktorá mu rozžiari jeho brloh, G705 by mohla byť tá správna cesta.Za poskytnutí produktu k recenzi děkujeme společnosti Logitech

Klik pro zvětšení (Logitech G705 - recenze)


CGwillWin