Diablo IV již v dubnu?

Diablo IV již v dubnu?
23:31, 07.11.2022

To aspoň tvrdí hned dva na sobě nezávislé zdroje. Internet zaplavila prozatím nepodložená informace o době vydání nového dílu ságy Diablo, který by mohl do našich strojů vstoupit již v dubnu příštího roku. S informací přišel Nick Baker z podcastu Xbox Era a Jez Corden z Windows Central.

Potvrzení této fámy může potvrdit či vyvrátit The Game Awards 2022 během kterých by mělo k slavnostnímu odhalení data dojít. Předávání cen se letos bude odehrávat 8. prosince což koresponduje s další informací podle které by v rámci prosince měl být spuštěn systém předobjednávek. Hra se přitom má dočkat i speciálních edic. To samo o sobě nebude žádným překvapením, již předchozí díl včetně datadisku měly každý nabušenou sběratelskou edici.

Další uniklá informace mluví o otevřených beta testech od února příštího roku. V současnosti v rámci testování běží ty uzavřené, ze kterých sem tam uniknou nějaké ty záběry nebo rovnou celá videa. Stav sdíleného obsahu přitom může napovědět v jaké stavu se hra nyní nachází a ten opravdu vypadá blízko dokončování a dolaďování detailů.

Prozatím je ze strany Blizzardu slíbeno pouze to, že Diablo IV vyjde během příštího roku. Zdali to bude již v dubnu, určitě ovlivní i případné únorové beta testy, které by mohly odhalit natolik zásadní problémy, že bude muset dojít k určitému posunu. Ostatně tvůrci slibují tisíce hodin zábavy, která má být zaměřena rovněž na zážitky spojené se hrou po dohrání příběhu.

Ohlášen byl rovněž Live Service, kdy se mají v rámci hry například střídat roční období. Chybět nebudou ani kosmetické balíčky a Season Passy. Zdali přibydou i nějaké další novinky si budeme muset počkat. Hned po úniku spekulací o datu vydání však v rámci Twitteru reagoval sám ředitel Blizzardu, který prohlásil, že hráči nemají věřit všemu co čtou.

Na jednu stranu se může jednat o pouhé konstatování a nového Diabla se v dubnu nedočkáme nebo jde o alespoň slabý pokus dementovat uniklou informaci, kterou si studio šetřilo na výroční udílení cen jako velké překvapení. To zjistíme už příští měsíc.

A co vy? Těšíte se na nový díl Diabla a ďábelskou Lilith? A myslíte vrátí se sám Diablo?


DALŠÍ

CGwillWin