Star Wars Battlefront 2 vyšla už v roce 2017 a byla přijata víceméně rozpačitě. Singleplayerová kampaň zaměřená na velitelku speciálních imperiálních sil v událostech po první smrti Císaře se potýkala kromě technických problémů i s tehdy studii oblíbenými mikrotransakcemi, které nakonec EA na nátlak hráčů stáhla. K hráčům si nicméně titul svou cestu našel, a tak jsme se mohli oddat vesmírným bitvám, soubojům hrdinů a dalším režimům, které hra nabízela.
Časem nicméně zájem upadal a v roce 2022 podle statistik Steamu hrálo hru najednou dokonce jen 1 300 hráčů. Nesmíme zapomenout, že jde pouze o PC hráče na Steamu, ale celkově to svědčí o tom, že hru už hráli opravdu jen srdcaři. Sám jsem ji odinstaloval, protože mě nebavilo čekat dlouho na jiné hráče a přes 200 GB, které zabírala na disku, jsem se rozhodl využít jinak.
Nyní se však stalo něco, co by se dalo nazvat malým zázrakem, a od 5. května tohoto roku se počet hráčů masivně zvýšil až na současných více než 18 000 hráčů hrajících v jednu chvíli. Samozřejmě se tak nestalo úplnou náhodou a jedná se zřejmě o spontánní reakci na úspěch druhé série seriálu Andor, který běží na platformě Disney+ a na nějž přímo navazuje film Rogue One. Ten se v jednu chvíli umístil na první příčce mezi nejsledovanější filmy na platformě, samozřejmě rovněž díky úspěchu seriálu, který je některými považován za nejlepší počin v tomto univerzu za dlouhé roky.
Vzhledem k tomu, že 4. května se rovněž slaví mezinárodní Star Wars den (May the Fourth), při kterém dochází mimo jiné i k výrazným slevám herních titulů, rozhodli se hráči zřejmě na vlně hypu využít slevy a Battlefront si znovu zahrát. Efekt sněhové koule nás pak přivedl nejen k oněm 18 000 hráčům, ale zároveň rozvířil debaty o dalším díle, které jsou podpořeny peticí hráčů. Samo EA se však ohledně plánů na vydání třetího dílu zatím nevyjádřilo, stejně jako tvůrci ze studia DICE, až na výjimku, kterou je Mats Holm. Ten se nechal slyšet, že by s některými kolegy rádi dali dohromady původní partu a na pokračování pracovali. Je tedy pouze na možnostech studia a chuti EA, zda chytí šanci za pačesy a pokusí se využít aktuálního nadšení, nebo nechají věc pomalu vyšumět.

