
Hororová klasika sa vracia a vyzerá mrazivo dobre. Po mesiacoch špekulácií a únikov informácií Capcom počas Summer Game Fest konečne potvrdil to, čo mnohí fanúšikovia tušili: deviaty diel hlavnej série Resident Evil ponesie podtitul Requiem a vyjde 27. 2. 2026 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.
Úvodný trailer síce nechal herné mechaniky v tieni, no o to viac zapôsobil atmosférou; temnou, pomalou a husto nasýtenou napätím. Ak ste dúfali v ďalšiu dávku survival hororu so silným dôrazom na vizuál a ponurú náladu, Requiem pravdepodobne nesklame. Hoci zatiaľ nebolo potvrdené, či hra stavia na pohľade z tretej osoby, všetko zatiaľ nasvedčuje návratu ku koreňom série s moderným audiovizuálnym kabátom.
Tí, ktorí túžia vidieť Requiem v pohybe, nebudú musieť čakať dlho. Capcom sľúbil, že hru predstaví v širšom svetle už za dva mesiace na tohtoročnom Gamescome, čo môže znamenať aj prvý pohľad na hrateľnosť.
Hororová jazda sa teda čoskoro rozbehne naplno. A ak Requiem dodrží svoj sľub o „úteku pred smrťou“, máme sa na čo tešiť.

