Môže sa zdať, že táto notoricky známa séria pod patronátom spoločnosti Nintendo je už dávno pohltená stereotypom z opakovania toho istého dookola, ale vedzte, že Animal Crossing je tu s nami len necelých šestnásť rokov a za tento čas stihol dostať v úvodzovkách len sedem častí. Nie je to tak vo výsledku žiadna presladená kaša a jej najnovší ôsmy chod, v podobe mobilnej free arkády, to určite nijako nezmení.
Animal Crossing: Pocket Camp je ďalšou zo série plne prenosných a transparentných záležitostí, ktoré si veľké Nintendo chcene pustilo mimo svojho chotára tajomstiev. Neplatí už teda, že AS je striktná exkluzivita a určite nemôžeme tvrdiť, že by práve jej verzia Pocket Camp nejako znižovala latku kvality, ba naopak. Pôvodne som mal ešte pred testovaním tejto arkády menšie obavy a znova vo mne rástol ten nádor s nápisom "nedôvera", avšak ten sa stihol rozptýliť už po prvej hodinke zoznamovania sa s konceptom.
Scenéria sa tentokrát presúva do sféry karavanov a kempovania. Akonáhle si dokážete vybrať ten správny účes pre svojho avatara, a teda hlavného hrdinu, ste vrhnutý do podpisu pôžičky na zakúpenie takzvaného domu na kolesách. Banka vám dá ochotne nízky úrok tak, aby ste sa nemuseli zdržovať a odovzdá vám kľúče od vášho nového miláčika. Splatiť ho môžete kedykoľvek vás napadne. Samozrejme, len ak máte na konte dosť peňazí, a chceli by ste do garáže niečo lepšie, či presnejšie povedané, niečo väčšie. To už ale trocha predbieham udalostiam.
O čom to teda celé je? Váš karavan je schopný vás prepraviť na niekoľko častí súčasnej mapy (určite sa časom bude rozrastať, tak ako konto autorov) a tak budete často vyrážať na lov surovín priamo zo svojej základne v podobe hlavného kempu. Ten je akýmsi bodom, kam sa vždy vracajú všetci vaši dobrí priatelia a kde môžete reálne stavať svoje vlastné budovy (nepredstavujte si hneď maltu a tehly, ale skôr plátno a tyče). Než však vôbec nejakých kamarátov získate, je nutné ich hľadať práve v blízkom okolí a robiť pre nich láskavosti štýlom niečo za niečo.
Systém Pocket Camp je postavený na nekonečnom obsahu a časovej štruktúry automatického obnovenia. Všetko je zadarmo, ale kto nevydrží pomalé tempo získavania vyššieho levelu, či väčšieho počtu priateľov z radov zvieratiek (umelá inteligencia) a ľudí (reálne osoby z celého sveta), je mu plne k dispozícii schéma mikrotransakcií. Tie sú klasicky prepojené na hlavné platidlo v hre, k akému sa môžete dostať aj bez nejakého platenia, a to formou plnenia denných či týždenných výziev.
Vývojári ponúkajú už v základe desiatky hodín jednoduchej zábavy v stereotypnom systéme hrania, ktoré ale akosi nemôžete prestať plniť. V mojom prípade sa všetko zvrhlo do takej miery, že som si telefón musel nechať amputovať aj s končatinou. Na otázku prečo, sa mi ale odpovedá dosť zložito. Je to jednoducho zábavne neoriginálne, ale stále plné nejakej nostalgie k celej tejto IP. Grafická stránka je úžasná (aj keď si uvedomujem oveľa menšiu rozlohu voči starším dielom) a zvuk v pozadí je proste čistý Animal Crossing. Dabing samozrejme nečakajte, postavy stále len niečo hudrú ako staré morky.
Mechanizmus, s akým na mňa vybehla ďalšia Android/iOS hra zo sveta Nintenda, aj v tomto prípade určite zafungoval. Cítiť z toho to povestné know-how z Japonska a pach drogy v interaktívnej podobe. Fakt, že za tento počin nemusíte utratiť ani cent, by mohol byť motiváciou pre vás to minimálne vyskúšať a natiahnuť level u vašej postavy ako decko žuvačku. Kto vie, možno si práve so mnou budete meniť potrebné suroviny na výrobu drevenej lavice potiahnutej umelou kožušinou.
Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti ConQuest entertainment a.s.
Recenzovaná verze: Android
PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX