recenze
Super Animal Royale

Super Animal Royale - recenze
Super Animal Royale - recenze
12:00, 19.09.2021

Battle Royale, herní režim, který je s námi už od roku 2017 a jehož nejhranějším zástupcem je s největší pravděpodobností mnoha milovaný a mnoha proklínaný Fortnite. Cíl hry je jasný. Na mapě je vysazeno velké množství hráčů s minimem výbavy a hurá na lov. Nechť hladové hry započnou. V některých titulech jako již zmiňovaném Fornitu může dojít k přidání nějakých prvků navíc jako je stavba překážek, příběhové módy atd., ale jádro hry zůstává stejné. Ačkoliv pokusů o další battle royale kousky tu byly, přičemž se zapojili třeba i Plants vs. Zombies, občas se objeví někdo, kdo se pokusí tenhle nemalý rybníček ještě trochu rozšířit.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Posledním, kdo se o to pokusil jsou vývojáři z Pixile Studios, kteří si řekli, že 3D a first person akcí bylo dost a tak ukutili Indii roztomilost s názvem Animal Battle Royale. Jak už název napovídá nechopíme se tentokrát role kreslených lidí nebo rostlin či nemrtvých, ale zhostíme se role vražedné fauny. Zapomeňte na chvíli na všechny dokumenty od Davida Attenborougha, které jste kdy viděli, zvířecí svět totiž ani zdaleka nežije v harmonii a už vůbec není tak nevinný, jak vypadá. Spíše odpovídá více starým, dobrým Happy Tree Friends než dojemným dokumentům slavného přírodovědce.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

A teď už k samotné hře. Původně titul vyšel na Steamu už v roce 2018 jako early access, ale až nyní se stává plnohodnotným titulem. První, co hráče uvítá je rozsáhlé menu, jemuž vévodí podstavec s vražednou bestií, kterou si navolíte. V základu je přístupných pouze pár zástupců fauny, ale časem si budete moci odemknout další a další kousky včetně jejich různých obměn. Můžete však zůstat v klidu, změny jsou pouze kosmetické a na funkci živočicha nemají zásadní vliv. Pro příklad já si vybral lišku a její hezčí verzi Hellfire. Co by to bylo ovšem za vybíjenou beze zbraní a kamufláže, takže je načase vašeho mazlíka řádně vybavit.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Aby totiž zvířectvo neběhalo po lese jen tak jak ho příroda nebo nějaký šílený vědec stvořili, můžete si ho náležitě obléknout. Je libo havajskou košili? Není problém. Klobouk? Jasně. A co třeba knír. Jasně, sem s ním. Když už máte svého bijce oblečeného, aby nedělal ostudu, je čas mu dát do rukou i nějakou tu zbraň. V základu máte jednu zbraň pro boj nablízko a druhou pro střelbu. Osobně jsem zvolil pro boj na blízko mečouna a pro boj na dálku klasická ruční zbraň. Jak jste už asi pochopili Super Animal Royale se stejně jako většina battle royale her nebere příliš vážně, tudíž fantazii se meze nekladou a čím pošahanější kombinaci zvolíte tím lépe. No a když už jsme náležitě vybaveni, je na čase pustit se konečně do boje.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Na výběr je ze dvou možností. Buď se do masakru pustíte sami a ukážete všem kdo je králem zvířat nebo dáte na heslo, že v jednotě je síla a dáte si mulťák ve smečce. Velký rozdíl ovšem nečekejte. Při čekání na spuštění hry se ocitnete v roztomilém městečku, kde bude okolo běhat ostatní zvěřinec ve své fantastické různorodosti a bude z nudy mlátit do všeho co je po ruce, takže i do vás. Samozřejmě to s životy ani nehne. Pokud hrajete ve skupině ať už v režimu duos nebo squat, budou nicky spoluhráčů zvýrazněny a tím ta jednota asi tak končí. Pokud tedy opravdu nehrajete s kámoši a nedomlouváte se na koordinovaném postupu. Ne? Tak nasedat bando je čas na výsadek.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

A jelikož jsme ve světě zvířat musí tomu odpovídat i dopravní prostředky. Místo letadla tak rozváží zabijáky obří kříženec orla se supem, který nese na zádech něco jako vojenský stan. Přelet přitom kříží mapu rozdělenou na několik úseků, kterým odpovídá i místní klima. Můžete tak pobíhat v lese, na poušti, mrazivé tundře atd. Součástí všech těchto regionů jsou samozřejmě i různé stavby, jeskyně a jiná místečka, která se určitě vyplatí vyzkoušet. Například v zamrzlé krajině je krásný ledový palác, který kromě ochrany poskytuje i velké množství zbraní nebo křeččí kouli pro pohyb. V poušti pro změnu najdete nepřekvapivě pyramidy.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Mapa je vcelku rozlehlá a o kryty a možné i nemožné zbraně a výbavu jako třeba lékárny nebo neprůstřelné vesty tu není nouze. Musíte však být neustále v pohybu. Pokud si myslíte, že s orel airlines doletíte někam do klidu, na kraj mapy, a tam zalezete do kouta v útulné chatce, než se očista přežene, tak jste na velkém omylu. V tomhle mikrosvětě se počítalo i s touhle variantou, a tak se v pravidelných intervalech vypouští smrtící plyn, který nahání nebohá zvířátka do čím dál užšího prostoru, a tedy k nevyhnutelné konfrontaci. Vskutku vražedné. Před plynem se navíc i špatně utíká, pokud neznáte okolní terén, takže se může stát, že i přes veškerou snahu se v něm prostě ztratíte a udusíte. Pro transport však můžete využít skleněnou křeččí kouli nebo si osedlat pštrosa a potom se krajina okolo bude jen míhat.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Z osobní zkušenosti mohu říci, že se strategií schovej se a čekej přežijete opravdu jen pár minut. Plyn byl neúprosný, a protože se hráči rovněž činili, více než do top 30 jsem se tímhle stylem prostě nedostal. Navíc, pokud byste chtěli hrát hru na schovávanou zahrajte si třeba nového Resiho nebo jinou hororovku, které jsou k tomu uzpůsobené, a ne akční hru jejímž úkolem je najít to nejvražednější zvíře pod sluncem. No a když už si tak budete postupně stoupat na tom potravinovém řetězci samozřejmě se budou odemykat i další a další bonbonky.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Ty samozřejmě nejsou zadarmo. Jak vám postupně roste level, objevují se nové možnosti, co odemknout, ale musíte k tomu mít samozřejmě vhodné platidlo. V laboratoři tak můžete odemknout další vražednou bestii jakou je třeba modrý ptáček. K tomu ale musíte mít jeho DNA a super sérum. A oboje nezískáte jinak než kosením svých nepřátel. Kromě DNA dalších subjektů k vývoji a super séra jsou za odměnu i peníze, za které můžete v obchodě koupit např. další oblečení. Ve hře se samozřejmě počítá i s mikrotransakcemi, což je vcelku pochopitelné, neboť základní hra je free to play.

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Co ještě ke hře říci? Snad jedině, že ačkoliv to působí možná jako kus, který by se stěží prodal za 5 euro, opak je pravdou, Je to neskutečné chytlavé, jednotlivé boje jsou extrémně rychlé a celé to provází příjemná hudba. Touha odemknout nové mazlíčky rovněž bičuje k lepším a lepším výkonům a dalším hrám, takže najednou zjistíte, že je odpoledne pryč a stejně jste se výborně bavili. Stejný pocit si ale budete odnášet, i když si dáte jen pár zápasů. Takže, které zvířátko si zvolíte?Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Pixile

Klik pro zvětšení (Super Animal Royale - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 5
SUPER
90%
CZECHGAMER
Hravé a vražedné

CGwillWin