hw
recenze
SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze
SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze
19:49, 22.06.2023

Je len málo herných sérií, o ktorých môžeme suverénne prehlásiť, že definujú samotnú podstatu videohernej kultúry. Značka The Legend of Zelda je však už roky rokúce univerzálnym kľúčom pasujúcim do zámku od sŕdc nekonečnej palety užívateľov z celého sveta, u ktorých pri vyslovení mien ako Link a Zelda, automaticky padajú akékoľvek jazykové bariéry a sociálne steny z predsudkov. Predmetná IP stále a právom patrí do výkladnej skrine japonskej spoločnosti Nintendo a rovnako tak stále sa jedná o exkluzivitu schopnú generovať zisk a to v akejkoľvek pozícii - videli sme to v minulosti a vidíme to aj dnes. Od premiéry Breath of the Wild už ubehlo viac ako šesť rokov a platforma Switch si tak vďaka úspešným predajom právom zaslúžil priame pokračovanie. Toho výsledkom bolo a je aktuálne vydanie exkluzivity The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, na ktorú nadviazala aj ďalšia spolupráca so spoločnosťou Western Digital, respektíve značkou pamätí SanDisk.

Nie len na Switch

Klik pro zvětšení (SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze)

Asi ste už určite postrehli, že v tomto prípade to nie je vôbec žiadna premiéra v rámci kooperácie medzi SanDiskom a ikonickými hernými sériami, ostatne aj prechádzajúca časť série The Legend of Zelda bola touto formou poctená a inak na tom neboli ani iné exkluzívne hry na Switch. Cieľom je jednak rozširovať internú pamäť dnes už zásadne zastaraného hardvéru akým Switch bez pochýb je a rovnako tak ponúknuť dizajnovo jedinečné pamäťové karty. Využiteľnosť však logicky nekončí len u všetkých doteraz vydaných verzií predmetného hardvéru, keďže technické špecifikácie dávajú priestor strčiť kartu aj do ďalších systémov - v mojom prípade to bol Steam Deck, ROG Ally, fotoaparát značky Nikon ale aj jeden z nedávno testovaných notebookov od ASUSu. SanDisk s kapacitou 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je od predmetnej spoločnosti premiérovo vôbec najväčšou pamäťovou kartou akú kedy na Switch priamo SanDisk vyrobil a jeho cena sa aktuálne pohybuje na hranici 150 Dolárov. Keď si uvedomíme, že prvá verzia Switchu má priam smiešnu internú pamäť 32 GB a jeho OLED verzia je na tom len o chlp lepšie (64 GB), investícia do takto enormného navýšenia úložiska sa zdá byť rozumnou voľbou.

Minimalistická krása

Klik pro zvětšení (SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze)

Klik pro zvětšení (SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze)

Pamäťová karta je pochopiteľne plne licencovaná zo strany spoločnosti Nintendo, keďže dnes už si málokto chce sám proti sebe poštvať ich besných právnikov. Rozmery sú logicky štandardné v rámci microSDXC proporcií, ale čo mňa vyložene dostalo, bol minimalisticky krásny dizajn karty samotnej - niekedy jednoducho stačí čierne plátno a na ňom zlatom vyšívané logo aby ste sa poriadne dojali. V zmysle prenosových rýchlostí je karta nastavená na 100MB/s2 so zápisom menším o desať percent. Na zápis a čítanie hier, ale aj fotiek či videa, je to maximálne dostačujúce a počas testu sa mi to potvrdilo aj v praxi na všetkých vyššie spomínaných zariadeniach. Karta fungovala absolútne bezchybne a to som ju využíval jeden čas aj počas služobných výjazdov v rámci robenia reportáží, kde som potreboval v rýchlosti ukladať nie len obrovskú porciu fotografií, ale aj video materiálu. Ak ste momentálne v tiesni s kapacitou na svojom handhelde, nemusí to byť automaticky len Nintendo Switch, tak práve SandDisk má pre vás zaujímavé rozšírenie úložiska, ktorým súčasne prepojíte prípadne aj svoju lásku ku aktuálnej a vysoko hodnotenej časti série The Legend of Zelda. Cena je pochopiteľne vyššia, ale keďže sa jedná o kapacitne vôbec najväčšiu microSDXC na Switch, ani to by pre vás nemolo byť zásadnou prekážkou.

Najväčšia SandDisk karta na Switch

Klik pro zvětšení (SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze)Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Western Digital

Klik pro zvětšení (SanDisk 1TB v štýle The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - recenze)


CGwillWin