Dnes vám přinášíme první výsledky launchových titulů pro Xbox One, které osloví především milovníky virtuálního simulátoru rozsekávání zombie na 100+1 způsobů. Na své si také přijdou milovníci bojovek a nakonec se svého dočkají taktéž milovníci jakékoliv japonské podivnosti, ve které má hlavní hrdina více končetin, než je zdrávo. A abychom nezapoměli, na své si příjdou taktéž ti, co nedočkavě vyhlíželi Ryse: Son of Rome.
Nezdravé pokušení: Dead Rising 3Jedním z nejlépe propagovaných a také hojně připomínaných launch titulů XboxOne je jisto jistě Dead Rising 3, které nedopadlo vůbec špatně. Samo za sebe hovoří skóre známých jmen jako Eurogamer, GameInformer a Gamespot, které hře udělili následující výsledky: 7/10, 8.75/10 a 7/10. Zbytek výsledků se pohybuje v nádherném průměru 8/10.
Tak to tak vypadá, že kombinace otevřeného světa, tisíce zombie a ještě více zbraní spolu s hromadou úchylných kostýmů a vozidel, je v dnešní době docela populární kombinace zaručující nemalý úspěch u valné většiny hráčů. A co že je vlastně na Dead Rising 3 dobré a co špatné?
Nejvíce pochval a také záporů sbírá právě otevřený herní svět, ve kterém je zkrátka pořád co objevovat, sbírat a rozsekávat; zároveň se ale nejedná o nijak extra zapamatovatelné místo, které jako bonus navíc doprovází celá řada bugů. To vše je zabalené do malé variace misí, v nichž se většinou dočkáme menšího Déjà vu.
Abychom zde ale nezmiňovali jen to špatné, k dobru se Dead Risingu 3 musí přičíst naprosto parádní systém tvorby všemožných zbraní a co-op, s kterým je hraní přeci jen o něco zábavnější.
Dead Rising 3 se tak může bez pochyby zařadit mezi ty úspěšnější launchové tituly XboxOne.
Next-gen mlátička: Killer InstinctJiž jako malý kluk jsem si se svým bratrancem šel doslova po krku, a když přišlo na trochu toho kontaktu pěstmi, od kterého nás naštěstí naše maminky vždy včas přemluvily, tak jsme si to šli vyřídit alespoň virtuálně. A tady přišel na řadu náš starý dobrý Windows 98, jehož pevný disk skýtal hromady (vážně hromady!) klasických pecek, jež by se ovšem od většiny dnešních dětí dočkaly obrovského WTF???.
Jednou z našich nejoblíbenějších her byl také Killer Instinct, v té době naprosto parádní 2D mlátička, která se také dočkala své velké next-gen reinkarnace na bitevním poli dvou Goliášů. Jak si ale vede na dnešní hráčské poměry?
Většina recenzentských výsledků laboruje s nad průměrným hodnocením 7/10, přičemž největší hodnocení udělil zahraniční server IGN, který Killer Instinct ohodnotil nádhernými 8.4/10.
Killer Instinct by se tak dal popsat jako nad průměrný návrat legendární značky, která se může pochlubit svými dechberoucími efekty, naprosto parádním tutoriálem a skvěle řešeným bojovým systémem, jehož jedinou vadou na kráse je ne příliš velká propracovanost herních charakterů, kterých je ke všemu až po čertech málo.
Japonský odvar next-genu: Crimson DragonJestli patříte mezi fandy japonských hrdinů, kterým většinou buď to něco chybí, anebo ve vetší většině případů přibývá, tak právě pro vás je Crimson Dragon jasnou volbou číslo jedna. V tomhle launchovém titulu budete hodně létat. A to především na dracích.
Jako ne příliš velký fanda her z dílny japonských studií (zkoušel jsem Killer is Dead) jsem si odnesl tak akorát neustálou bolest očí doprovázenou prasklou žilkou (prasklo jich celkem šest), se tedy - zatím - přikláním k názoru většiny recenzentů, kteří hru ohodnotili průměrnou šestkou.
Největším plusem, kterým Crimson Dragon disponuje, je fantasy herní svět spojený s poctivou RPG a také opakovatelností misí. Naopak tím špatným, co vám může hraní Crimson Dragon nabídnout, je umělá inteligence a celková herní doba.
Řecko-římský zápas: Ryse: Son of RomeMožností vžít se do role ne příliš hovorného vojáka zachraňujícího Spojené státy tu byla spousta. Od dnešního dne frčí jiná liga, a to Římané. Aneb jak si Marius Titus vydobyl své jméno na římské stěně slávy za použití několika drastických metod odzkoušených na tisících Barbarech.
Jedna z nejlépe vypadajících launchových her pro novou genereci XboxOne si své místo na síni slávy určitě (ne)vydobyla, a to hlavně díky svým recenzentským výsledkům, u kterých by se dalo říci snad jen to, že mohlo být i hůř. Ryse: Son of Rome si totiž od valné většiny recenzentů vysekal průměrných 5-6/10, a to již tak parádní výsledek, který nám většina videí a obrázku předpovídala, opravdu není. Ale co, mohlo být i hůř.
Největším trnem v recenzentské patě se stala herní doba, která nám prý zabere necelých 8 hodin a také hratelnost, která pokulhává hlavně v soubojovém systému. Naopak chválu si odnesla audiovizuální stránka hry a multiplayer, který je dle slov recenzentů výživnější a zábavnější než samotný singl.
Next-gen jak se patří: Forza 5Nakonec tu máme jednu z nejočekávanějších her tohoto roku, která svým úplňe prvním představením dohnala k slzám nejednoho hráče a dokázala tak světu své právoplatné místo mezi těmi nejočekávanějšími závodními next-gen hrami. Ostatně o tom, že Forza 5 patří k tomu nejlepšímu, co se za poslední týden na XboxOne urodilo, dokazují výsledky recenzí, které ve většině případů dosahují naprosto nádherného průměru, a to 9/10.
Audiovizuálně ohromující hratelnost spolu s velkorysým módem kariéry a spolupráce s Top Gearem, který hře dodává ten správný švih a kontext, z Forzy 5 dělá jedno velké ohromující dílo, kterému by se dalo vytknout pouze následující: méně aut a tratí, než tomu bylo u Forzy 4 a až příliš velká agresivní AI jezdců, kterým nedělá problém zničit vaše zcela nové autíčko jediným nárazem.
Kdo to vlastně vyhrál? PS4 nebo XboxOne? Kdo z nich má lepší launchové tituly? Dejte nám vědět dolů do komentářů, která obří pračka na peníze to vyhrála právě u vás.