preview
LEGO Star Wars - dojmy z dema

LEGO Star Wars - dojmy z dema
LEGO Star Wars - dojmy z dema
00:00, 14.03.2005

Tak, konečně dorazilo demo této alespoň mnou očekávané hry. Sice to vypadá na hru pro malé děti, ale proč by se jí nemohli bavit i starší? Já už o tom vím své a proto píšu tyto dojmy.Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_1.jpgLítý boj mezi Jedii a Droidekami.
Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_2.jpgDva proti dvoum? Vždyť ti chudáci droidy nemají šanci!

1 mise -> krátké zhodnocení -> tady je!

Takže se pusťme na to demo. Toto demo obsahuje úvodní intro, jednu misi z plné verze, trailer (ten bude po dokončení oné jedné mise) a free mód. Intro vás hezky uvede do děje a určitě vám napoví o co se jedná. Jde o zpočátku přátelskou návštěvu vesmírné stanice kde měli Qui-Gon Jin a Obi-Wan Kenobi sjednat mír a zrušení blokády okolo nebohé planety Naboo. Nebyla by to ale pořádná mise kdyby nedošlo k zvratu a proto se samozřejmě uchílíte k boji. Vaším úkolem je projít několika chodbami a dostat se do vesmírné lodě ve které uniknete z té vesmírné základny. Hru můžete hrát buď za Qui-Gon Jina nebo Obi-Wana (můžete mezi nimi libovolně měnit), ale jednou na malou chvilku dojde i na hru s droidem (přátelským).Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_3.jpgTak co, troufáš si na souboj s mistrem?
Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_4.jpgTady už je boj vyrovnanější, i když přeci jenom, chudáci droidy...

Pomalé světlené meče?

Bojovat se bude samozřejmě světelnými meči a právě zde vidím největší nedostatek celé hry. Boje se světelnými meči jsou strašně pomalé. Ať mačkáte bojové tlačítko sebevíc, postava vždy udělá tak tři máchnutí a to ještě dost pomalu a potom jakoby odpočívá či co. Zdálo se mi také že Qui-Gon Jin, který je učitel, je v tom pomalém máchání ještě pomalejší než Obi-Wan, který je jeho žák, tudíž by snad měl být pomalejší ne? To se mi právě jevilo jako největší nedostatek celé hry, bohužel.Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_5.jpgAsi nejvyrovnanější boj v sérii, ale stejně je jasné kdo vyhraje...
Klik pro zvětšení (LEGO Star Wars - dojmy z dema)
Marr3wk_13-03-2005-19-32-30_6.jpgBratři ve zbrani...

Grafika plná kostiček! (Samozřejmě LEGOvých a ne pixelů...)

Teď se dostáváme ke grafice. Ta je samozřejmě taková Legová a pro mě zároveň dost roztomilá. Samozřejmě nemůže soupeřit s Doomem 3 nebo Half-Lifem 2, ale i tak má své kouzlo. Slibovány byly dobře rozanimované postavičky, kterých jsme se také opravdu dočkali, není to sice až tak úplně eňo ňůňo, ale i tak velice dobré. Z reprodukroů se k vám linou klasické Star Warsové skladby a při boji samozřejmě třeskání světelných mečů.

Co říci nakonec?

Celkově na mě demo zapůsobilo kladným dojmem. Někomu se sice může hra zdát poněkud "dětská", ale i tak bych řekl že si najde své příznivce i mezi staršími. Jen pokud bude každá mise hry tak krátká, tak nevim nevim jak bude dlouhá kompletní hra... Mimochodem, hra vyjde v dubnu pod záštitou Cenegy a bude česky otitulkovaná.


CGwillWin