Před dvěma lety se na herní trh přiřítila zběsilá a hlavně pořádně bláznivá střílečka v komiksovém stylu, Plants vs. Zombies: Garden Warfare, která navázala na úspěchy svých tower-defense předchůdců skutečně ve velkém stylu. Popularitě tohoto titulu prospěla taktéž velkorysá nabídka ze strany EA, které ji posléze uvolnilo zdarma ke stažení. Jak se povedl druhý díl, který nedávno zavítal na pulty obchodů, se podíváme v dnešní recenzi.
Na úvod by se slušelo zmínit, že úroveň šílenosti, s jakou byl prezentován první díl, si udržuje i ten současný. Ba co víc, všechny herní mechaniky, na které jste byli zvyklí, zůstaly takřka nezměněny, takže se ve hře budete cítit skutečně jako doma (samozřejmě hráli-li jste jedničku). V případě, že jste nováčky na poli PvZ, hra nabízí povedený tutoriál díky kterému se do hry "zažere" skutečně téměř každý. Takže, v čem jsou hlavní změny?
Tou největší je bezesporu absence jakékoli hlavní nabídky. Tu zde tvoří hub kytek a hub zombíků, podle toho, ke které straně se rozhodnete přidat. Volba nicméně není trvalá a je jen na vás, za koho máte momentálně chuť hrát. Jaké možnosti tedy hub nabízí? Je toho spousta. Navštívit můžete fotobudku, ve které si můžete zvolit svoji postavu, portál směřující do světa multiplayerových klání, síň s trofejemi, tabuli s denními questy, obchod s nálepkami a postavu, která vám nahodí questy do singleplayeru. Tou je v případě kytek robot Davebot, kterého zkonstruoval sám zahradník Dave. Na straně zombíků je to poté doktor Zomboss. Tyto mise lze ovšem plnit i v kooperaci ve splitscreenu a jedná se tak o velice podařený režim, i když je na místě podotknout, že jednotlivé úkoly se po čase stávají mírně stereotypní.
Hlavním tahákem hry je tak jako v minulém díle multiplayerový režim, ve kterém také pravděpodobně strávíte nejvíce času. Ať již zvolíte jakýkoli mód, zábava je zaručena. Jste začátečník? Zvolte si hru Welcome Mat. V tomto režimu čím častěji umíráte, tím větší máte výhodu v podobě životů. Jde vám to již lépe? Dejte si klasický deathmatch nebo variaci na režim Kill Confirmed známý ze série Call of Duty. Po zabití tak budete muset sebrat to, co z vašeho nepřítele zbylo, jinak se vám nepřičtou body. Případně si zahrajte alternativu King of the Hill. Hrát se dá skutečně dlouho a motivace je vskutku veliká.
Co se nám značně rozrostlo, je totiž počet hratelných charakterů. Kromě starých známých z prvního dílu má každá strana k dispozici další 3 nové postavy. Na straně kytek je to pan Citron, slečna Růže a paní Kukuřice. U zombíků si pak zahrajete nově za Piráta, Supermana či Mini zombíka. Každá z postav opět disponuje unikátními zbraněmi a schopnostmi, které by byl hřích nevyzkoušet. Variabilita se poté ještě zvyšuje upgrady jednotlivých tříd, které když odemknete všechny, dostanete se k úctyhodnému číslu více než 100 hratelných postav.
Vylepšení, pomocníci do boje a spousta dalších propriet je získávána z balíčků nálepek, které si, máte-li k dispozici dostatečný obnos herní měny, můžete kdykoli zakoupit v obchodě. Ceny zde ovšem nejsou rozhodně lidové, takže pokud nebažíte po ulehčení ve formě mikrotranskací, budete muset odehrát hodně zápasů, než si vyděláte i na lepší než základní balíček.
Co říci na závěr? Jsou to stále ty naše staré známé oblíbené květinky i roztomile vypadající nemrtví, ovšem se značně rozšířenými herními možnostmi, které hráče zajisté budou u obrazovek zase nějaký ten čas držet. Když vezmeme v potaz, že těsně před vydáním byly ještě i v prvním díle plné servery hráčů, svoji komunitu titul rozhodně má.
Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti ABC Data
Recenzovaná verze: PS4