Bol oznámený Minimal Affect, sci-fi paródia na sériu Mass Effect

Bol oznámený Minimal Affect, sci-fi paródia na sériu Mass Effect
17:55, 23.04.2020

Narozdiel od filmového biznisu, kde je priam pravidlo produkovať akýsi komický opak slávnych a masovo populárnych snímkov pomocou šialených paródií, vo svete hier to je stále unikát. Preto vám dnes a s istou dávkou sympatií predstavujeme prácu štúdií Toadman a Sold Out, ktorá v roku 2021 (PC, konzoly) vyvrcholí rýdzou sci-fi paródiou na dobre známu a dnes fakticky mŕtvu sériu Mass Effect.

Pôjde o akčnú RPG vyvedenú do akéhosi komiks artu (vyzerá to trocha ako Final Space z Netflixu), ktorá však nechce nikoho účelovo zosmiešňovať len aby na seba upozornila. Podľa slov autorov bude ich dielo láskou a poctou k žánru aký chce reprezentovať a aký svojho času dôstojne definoval aj Mass Effect. Aj keď je samozrejme jasné, že táto produkcia nemá ako konkurovať finančnému zázemiu EA, to však ale neznamená, že vo finále nemôže prekvapiť podareným humorom a originalitou. Podľa PR prospektu bude síce príbeh u hry Minimal Effect neskutočne bizarný a plný humoru, ale všetko ostatné naopak naplní očakávania milovníkov žánru.

Ak by sa im nakoniec podarilo s týmto dielom preraziť okamžite by vytvorili istý precedens, ktorým by sa časom mohla spustiť lavína ďalších paródií na hry, čo by si to dozaista zaslúžili. Verím, že už teraz by ste mali dosť nápadov na názvy, však?!


DALŠÍ

CGwillWin