speciál
Vyvrcholení e:LIGY v živých přenosech ČT sport!

Vyvrcholení e:LIGY v živých přenosech ČT sport!
Vyvrcholení e:LIGY v živých přenosech ČT sport!
12:39, 24.03.2021

Ligová fotbalová asociace dosáhla dohody s Českou televizí, která získala práva na vysílání rozhodující fáze e:LIGY 2020/21. V přímých přenosech ČT sport se tak objeví již semifinálové turnaje a především pak samotné Grandfinále nejprestižnější české esportové soutěže v hraní hry FIFA21, které se uskuteční na začátku dubna.

Druhý ročník jediné oficiální soutěže pod hlavičkou Ligové fotbalové asociace má za sebou kvalifikační fázi a v semifinálových turnajích se během posledního březnového týdne představí celkem 72 gamerů, kteří budou bojovat o účast ve velkém finále. Semifinálové mini turnaje se odehrají vždy v rámci každého týmu e:LIGY ve třech dnech, a to konkrétně 24., 27. a 28. března.

Česká televize odvysílá všechny tři semifinálové turnaje na svém webu a rovněž na platformě HbbTV přístupné pomocí červeného tlačítka. Stejně tak fanoušci stále více populárního odvětví najdou v nabídce ČT sport i přímé přenosy z finálového turnaje. Vrcholem se stane pátý duben, kdy kanál ČT sport v přímém přenosu od 20.15 odvysílá Grand finále e:LIGY. „Spojení s Českou televizí v rámci projektu e:LIGY vnímám jako potvrzení rostoucího trendu esportu a především zvyšující se atraktivitu našeho projektu. e:LIGA je nejprestižnějším a jediným oficiálním turnajem pod hlavičkou profesionálních fotbalových klubů a Ligové fotbalové asociace. Transakce televizních práv na tuto platformu posouvá celé odvětví zase o kus dále, “ řekl Daniel Hajný, obchodní a marketingový ředitel Ligové fotbalové asociace, která je pořadatelem celé e:LIGY.

„Jsem rád, že zájem o projekt, který společně s našimi partnery připravujeme už druhým rokem, má stoupající tendenci. Zapojení všech klubů FORTUNA:LIGY dává e:LIZE unikátnost a především přímé spojení i s fotbalovým prostředím. A co to nám v e:LIZE jde,“ dodal Daniel Hajný.

Klíčový souboj o prvenství v e:LIZE bude o to prestižnější, protože kromě zisku mistrovské trofeje v něm půjde také o zajištění účasti v prestižním mezinárodním seriálu EA FIFA21 Global Series. Většina klubů FORTUNA:LIGY proto nasadila do svých bojů v rámci e:LIGY ty nejlepší hráče.

Klik pro zvětšení (Vyvrcholení e:LIGY v živých přenosech ČT sport!)

Kompletní program a vysílací schéma poslední fáze e:LIGY 2020/21

Semifinálové turnaje (všechny živě na ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko):

 • Středa 24.3.
 • 15-17 hod: Jablonec a Ostrava
  17-19 hod: Ml. Boleslav a Slovácko
  19-21 hod: Sparta a Karviná
 • Sobota 27.3.
 • 15-17 hod: Teplice a Příbram
  17-19 hod: Bohemians a Brno
  19-21 hod: Slavia a Opava
 • Neděle 28.3.
 • 15-17 hod: Liberec a Zlín
  17-19 hod: Plzeň a Č. Budějovice
  19-21 hod: Pardubice a Olomouc
  Grandfinále:
 • Sobota 3.4. – živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko
 • 14-21 hod: Základní skupny
 • Neděle 4.4. – živě na www.ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko
 • 14-19 hod: Zápasy play-off
 • Pondělí 5.4. – živě na ČT sport
 • od 20:15 hod: Finále e:LIGY 2020/21

  
  CGwillWin