akce
speciál
Devolver opäť nesklamal, tu je zoznam ich E3 oznámení

Devolver opäť nesklamal, tu je zoznam ich E3 oznámení
Devolver opäť nesklamal, tu je zoznam ich E3 oznámení
15:41, 13.06.2021

Americké vydavateľstvo z Texasu, Devolver Digital, sa opäť postaralo o toľko potrebné zredukovanie celej tej E3 pompéznosti, ktorú budeme prežívať aj naďalej v práve prebiehajúcom evente v Los Angeles. Po boku veľkých vydavateľstiev, ktorých portfólio siaha na AAA méty sa práve Devolver drží aj naďalej akejsi kombinácie originality a účelovej bizarnosti s tým, že každý jeden nimi podporený indie projekt v sebe nesie znaky pomaly klesajúcej sánky. Čo všetko nám vo svojej ironizujúcej MaxPass+ Showcase ukázali si teraz prejdeme v jednotlivých bodoch, každopádne už takto vopred vám musí byť jasné, že Devolver ostáva aj naďalej verný svojej povesti a v nasledujúcich mesiacoch nám prinesie hromadu zaujímavých produkcií.

Trek To Yomi

Začnime rovno tou najsilnejšou hrou z celej akcie, ktorou je štýlová 2D akcia TREK TO YOMI. Príbeh o mladom samurajovi, ktorý zložil sľub svojmu umierajúcemu majstrovi a prisahal tak, že bude chrániť svoje vlastné mesto a ľudí, ktorých miluje, pred všetkými hrozbami z vonku. Za vývojom tejto artovo jedinečnej značky stojí tím Leonarda Menchiariho a spoločnosť Flying Wild Hog, ktorá tak vzdáva hold predovšetkým filmom od Kurosawu. Ich prácu budú môcť doceniť majitelia platforiem PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series S/X a Xbox One, to všetko v roku 2022.

Wizard with a Gun

Druhou hrou v poradí, ktorá zarezonovala na miestami nesmierne vtipnej akcii Devolveru, je online kooperatívna sandboxová hra o prežití, ktorá sa odohráva v magickej divočine plnej nebezpečných tvorov a tajomných záhad. Vydajte sa v nej na cestu sami alebo po boku priateľov a zbierajte, vyrábajte a vyzbrojujte svojho čarodejníka tak, ako uznáte za vhodné pri objavovaní obrovskej mapy. Starostlivo navrhnite všetku výbavu, či už zbrane alebo obleky a samozrejme si nezabudnite zútulniť vlastný domov. Dielo vychádza na PC a konzoly v roku 2022 a po všetkých stránkach vyzerá viac ako nádejne.

Inscryption

Pokračujeme hrou, ktorá v zmysle dátumu stihne vydanie ešte tento kalendárny rok. Jej autorom je tím stojaci za Pony Island a The Hex, ktorý nám prináša konceptuálnu trikolóru zloženú z prvkov stolovej hry a hororu. Inscryption je podľa slov vydavateľa doslova niečo ako čierna kartová odysea, ktorá spája deckbuildingový roguelike, hádanky v štýle únikových miestností a psychologický horor, to všetko rozmixované do krvavého kokteilu. Dielo vychádza ešte tento rok a to exkluzívne na stolné počítače. Trailer nižšie potom vydá za tisíc PR fráz.

Devolver Tumble Time

Devolver Tumble Time je budúcnosť fyzikálnej logickej hry, elegantnej monetizácie a strategickej integrácie značiek, ktorá bude spustená pre mobilné zariadenia v roku 2021. Vyber si postavičky z nabitého zoznamu svojich obľúbených hier od Devolver Digital a zbieraj veľké množstvo bodov pri porovnávaní a odstraňovaní ich neuveriteľne rozkošných hláv z hlavnej obrazovky. Nazbieraj energiu a uvoľni špeciálnu schopnosť každej postavy, aby si vyčistil obrovské kusy a získal power-upy na vytvorenie chaotických reťazových reakcií. Táto arkáda je buď ďalší pokus Devolveru ako si z nás vystreliť, alebo zaujímavo vyzerajúca free to play arkáda na mobilné zariadenia. Vydanie by malo prísť už čoskoro.

Demon Throttle

Pokračuje akčná retro arkáda Demon Throttle, ktorá príde exkluzívne na Nintendo Switch a to výhradne vo fyzickej distribúcii - žiadny digitálny predaj nemáte očakávať. Autormi je firma Doinksoft, tvorcovia Gato Roboto. Príbeh rozpráva príbeh krásnej upírky a starého pištoľníka na výprave za pomstou proti démonovi, ktorý jej ukradol mystické kalichy a vyspal sa s jeho odlúčenou manželkou (ehm, Devolver). Teraz si títo dvaja nepravdepodobní spoločníci musia preraziť cestu cez štyroch monštruóznych bossov a ich skazené panstvá, aby zrušili temnú kliatbu a predovšetkým vykonali svoju pomstu. Vydanie príde v roku 2022.

Death’s Door

Hra Death's Door, ktorá príde už 20. 7. 2021 na Xbox Series S/X, Xbox One a PC, vtiahne hráčov do bizarného a zvláštneho sveta, v ktorom majú vrany na starosti zbieranie duší mŕtvych. Zbieranie duší a odbíjanie špeciálnych hodín môže byť monotónne, ale pre Vrany je to vraj poctivá práca. Tá sa naplno rozprúdi, keď vám pridelenú dušu ukradnú a vy musíte vystopovať zúfalého zlodeja v ríši nedotknutej samotnou smrťou - kde bizarné bytosti oplývajú chamtivosťou a mocou. Nižšie si nezabudnite pustiť trailer a nasať špecifickú auru stále jedinečnej nezávislej scény.

Phantom Abyss

Phantom Abyss je masívna asynchrónna hra určená pre viacerých hráčov, ktorá dostane 22. 6. 2021 svoju Early Access verziu na Steame. Vašou úlohou v nej je získať posvätné relikvie ukryté v smrtiacich komnatách, ktoré sú pod taktovkou frenetického tempa vpred. Neohrození dobrodruhovia sa tak budú vyhýbať desiatkam skrytých pascí, preskakovať zradné priepasti a utekať pred neľútostnými strážcami po rozvetvených cestách, kým nezískajú jednu z relikvií alebo kým ich niečo nezošrotuje. Zaujímavosťou je, že na každý chrám máte len jeden pokus a neúspech alebo uspokojenie sa s menšou relikviou znamená, že tento chrám už nikdy neuvidíte. Zaujímavé?

Shadow Warrior 3

A vôbec poslednou na Devolver evente prezentovanou hrou (poradie som si samozrejme určil sám a po vzore Texasu to celé prekombinoval) sa stáva tretí radový diel frenetickej FPS série Shadow Warrior. Ten posúva netradičnú sériu strieľačiek z pohľadu prvej osoby na vyššiu úroveň a prináša plynulú kombináciu rýchlej hry so zbraňami, ostrého boja zblízka a efektného systému voľného pohybu. Dieloch príde na PC, PlayStation 4 a Xbox One v roku 2021, avšak bez bližšieho dátumu. Trailer vyzerá mimochodom skutočne originálne a má v sebe DOOM vibrácie hodné vašej pozornosti.CGwillWin