speciál
S korektností na věčné časy a už nikdy jinak

S korektností na věčné časy a už nikdy jinak
S korektností na věčné časy a už nikdy jinak
18:51, 07.09.2021

Něco takového si teď zřejmě musí myslet chlapci a děvčata v Blizzardu, konkrétně Activisionu. Ten čelí žalobě Úřadu pro férové pracovní podmínky státu Kalifornie po dlouholetém vyšetřování, kvůli nevhodnému pracovnímu prostředí včetně sexismu a obtěžování. Není to tak dávno co mělo toto chování dohru nejen v samotném Blizzardu, ale i hrách, které má společnost pod svými křídly.

Nedávno bylo například ohlášeno přejmenování kovboje McCreeho, pojmenovaného po jednom z vývojářů Overwatche, Jessu McCreem, který je dle žaloby jedním ze zaměstnanců, který se nevhodného chování dopouštěl. Jelikož společnost nepotřebuje další spojování s takovým člověkem, odnese to bohužel nevinná herní postava.

Dalším na odstřel je Alex Afrasiabi, kdysi přední figura mající na starosti World of Warcraft. Vzhledem k tomu, že jeho jméno figuruje v žalobě také, dostal Alex již v červnu 2020 padáka a v tichosti Blizzard opustil. V tomto případě bude herní obětí WoWko ze kterého má zmizet obsah se kterým je Afrasiabi spojovován.

Klik pro zvětšení (S korektností na věčné časy a už nikdy jinak)

No a jednou z posledních obětí kauzy je i Call of Duty: BlackOps - Cold War. Jeden ze všímavých fanoušku si totiž všiml calling card s názvem Scope it Out což by se dalo přeložit jako "zaměř se na to" nebo vzhledem k podtextu "mrkni na to". To by samo o sobě asi nebylo problém kdyby na obrázku nebyli dva zombíci v kanclu jenž hltají svýma nevidomýma očima pozadí svojí neméně mrtvé kolegyně. A problém je na světě. Vlákno s diskuzí na Rededitu bylo okamžitě zamčeno a vývojáři kartu okamžitě změnili tím, že z obrázku odstranili právě nebohou kolegyni.

Klik pro zvětšení (S korektností na věčné časy a už nikdy jinak)

Je nesporné, že sexuální obtěžování, nevhodné chování nebo nerovné podmínky nemají ve firmách co dělat a už vůbec ne firmách nadnárodních, kterou Blizzard bezesporu je. Otázkou zůstává kde končí zdravý rozum a začíná přehnaná korektnost a strach z možného nařčení.


CGwillWin