hw
recenze
TCL C825 – televizor ověšený medailemi

TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze
TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze
11:24, 25.10.2021

TCL Electronics je u nás stále známější výrobce spotřební elektroniky, především televizorů, a nedávno získal prestižní ocenění „Prémiový LCD Televizor“ od asociace EISA, které připadlo přímo 65palcovému LCD panelu s označení C825 – a patří sem i obrazovka ve velikosti 55 palců. Měl jsem to štěstí se poslední měsíc starat o test tohoto 4K Mini LED zařízení a už na úvod musím říci, že medaili EISA v kategorii prémiových LCD televizorů za rok 2021-2022 si bez jakýchkoli diskuzí tento televizor plně zaslouží.

Klik pro zvětšení (TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze)

Začneme rovnou designem, tedy kategorií, se kterou se dá polemizovat v případě, když jde o monitory, ale u klasické zobrazovací techniky jde jen o málo důležitý aspekt. V případě TCL C825 zůstává vše v tradiční formě rovných linií, které trochu vizuálně narušuje přibalená Full HD kamera se širokoúhlým záběrem, a především hodnotný soundbar se značkou ONKYO. Pokud bych měl něco u proporcí tohoto produktu vytknout, tak snad jen trochu silnější boční profil, než je k vidění u jiné, nejmenované konkurenční značky, která se pyšní tenkým provedením. Celý televizor i s příslušenstvím váží víc než 20 kg, což ale není nic hrozného, a zvládl jsem ho osadit do kovového rámu a nainstalovat na zvýšenou plochu stolu sám. V rámci bezpečnosti ale doporučuji sehnat si další pár rukou, protože byste nechtěli kvůli jednomu nešikovnému pohybu přijít o více než 20 tisíc korun, že? Po instalaci na vámi zvolené místo, je už jen na vašem zvážení, zda do horní hrany dáte i kameru nebo ne. Každopádně její využití je navázáno na vestavěnou aplikaci Google Duo (potřebujete účet). Vyzkoušel jsem několik videohovorů a pro přátelskou socializaci je tento netradiční doplněk vítaným zpestřením, zvlášť v dnešní ne zrovna ideální době. Mimochodem, kamera má dokonce automatickou závěrku krytu a celá se k TV připojuje jednoduše pomocí magnetu.

VHODNÁ PRO HRÁČE

Klik pro zvětšení (TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze)

Samotný produkt zapadne bez jakýchkoli problémů do obyčejné ale i extravagantně zařízené místnosti především díky lesklému kovovému rámu, ve kterém je osazený úžasný 4K panel. Fakt, že TCL přímo spolupracuje s firmou Google, vede k tomu, že tato televize běží přímo na platformě Android (11) a její rozhraní podporuje obrovskou škálu aplikací s neustálým přísunem aktualizací (ano mám na mysli TikTak, promiňte TikTok). Pokud se někdo před koupí televizoru obává, že po roce či dvou se bude muset na aktualizaci softwaru vykašlat, v případě této Google TV ho mohu ubezpečit o úplném opaku. Ovládání zařízení se realizuje pomocí přehledného dálkového ovladače připojeného přes Bluetooth, který navíc dokáže přijímat hlasové povely. Když se přesuneme k zadní části televizoru, z pravé strany na vás vyskočí čtveřice HDMI 2.1 vstupů, z nichž pak 4K přenos při 120 Hz a VRR/ALLM zvládají jen dva.

Ptáte se, proč je u televizoru variabilní obnovovací frekvence? Tento aspekt se přímo pojí se světem herních konzolí, protože TCL jasně cílí také na milovníky herní kultury, kam hrdě spadají i tyto webové stránky (nezasloužíme si taky nějaké ocenění? Třeba jen vyrobené z krabice od banánů). Televizor jsem proto propojil se současnou next-gen špičkou a testoval na něm přímo herní režim přes mašinky PlayStation 5 a Xbox Series X. Právě v případě Xboxu mě režim VRR zajímal ze všeho nejvíc. Je to jen pár týdnů, co se na vzpomínané platformě objevil port světově milovaného Microsoft Flight Simulátoru, a právě konzola Series X umožňuje přeskočit zámek snímkovací frekvence a rozběhnout „let“ na víc než jen 60 fps, pokud tedy máte doma na to zobrazovací techniku. Musím říct, že v tomto ohledu u mě TCL získalo mnohem věší kredit, když se grafická karta vzpomínané hry určené nejen pro nadšené aviatiky rázem začala dotahovat na desktopovou úroveň. Velmi k tomu přispěl i tolik proklamovaný panel 4K MiniLED. Tedy ano, pokud v současnosti hledáte pořádnou a všestrannou televizi, kterou jste schopni spárovat s nemodernějšími herními konzolemi, pak C825 je ideální volba.

Klik pro zvětšení (TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze)

Při popisu vstupů nesmíme vynechat LAN, jeden USB 2.0, AV adaptér, anténní a v neposlední řadě i satelitní bránu. V tomto článku již několikrát zazněl popis panelu 4K s přívlastkem MiniLED a bylo by vhodné to upřesnit. Jde v současnosti o novou technologii podsvícení, při které se tisíce diod rozmísťují na ploše daného počtu zón pro přesnou redukci kontrastu a světla (55palcová obrazovka toto konkrétního modelu využívá 128 zón, u mnou testované velikosti 65 palců je pak zón dokonce 160). Samotný obraz televizoru je proto nesmírně živý a už na první pohled si vás získá, ať už na něj dopadá venkovní sluneční světlo nebo je jen tma jako v rohu místnosti. Tomuto faktu napomáhá i nadprůměrně dobrý antireflexní filtr, díky kterému se na obrazovce neodráží nic, co by tam nemělo být. Pochopitelně bude stále na místě diskuze okolo kvality černé barvy mezi klasickým OLED panelem a panelem MiniLED. Avšak ani u tohoto aspektu recenzovaný produkt TCL neodchází z pomyslného boje se sklopenou hlavou. Inteligentní monitory a televizní technika v současnosti umějí díky světelným senzorům pracovat se svým okolím rychle a stejně je na tom i C825. Díky podpoře celé řady HDR formátů a speciálně Dolby Vision IQ tak dokáže panel rozeznat vnější světelné podmínky a podle toho regulovat kvalitu obrazu. Vlastní Dolby Vision pak prostřednictvím HDR10+ zlepšuje stream z NETFLIXu nebo Amazon Prime.

CENA A VÝKON

Klik pro zvětšení (TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze)

Dnešní trend dokupování zvukové sestavy se už netočí kolem zastaralého pojmu „stereo systém“, ale jedna věc vystřídala druhou a v tomto případě soustavu zaprášených krabic vystřídal soundbar. TCL vám v ceně televizoru, která je sama o sobě víc jak štědrá, nabízí vestavěný zvukový systém ONKYO. V zadní části televizoru je integrovaný basový reproduktor (přímo v těle televizoru) a naopak v přední části pod spodní hranou obrazovky najdete podlouhlý soundbar v textilním hávu – oba kamarádi podporují Dolby Atmos. Celkové podání zvuku by se dalo popsat ve stejných superlativech jako při hodnocení kvality obrazu, což oceníte není při sledování epických velkofilmů ale i při hraní videoher.

Samotný zvuk má intenzivní povahu bez zkreslení a ani jedna část se nesnaží přehlušit tu druhou bez toho, aniž abyste se museli hrabat v nastaveních a něco vyloženě kalibrovat. Během přípravy tohoto testu jsem musel provést menší výzkum, hlavně napříč staršími příspěvky z oblasti televizorů TCL, a z toho celého jasně vyplynulo, že daná společnost překlenula jisté předsudky právě díky modelu C825 a přešla z kategorie levných televizorů do prémiové třídy. S tímto tvrzením mohu okamžitě souhlasit, ostatně uvedl jsem již v první odstavci, že televizor získali historicky první ocenění od EISA v kategorii „PRÉMIOVÝ LCD TELEVIZOR“

Vysoce kvalitní a moderní TV vhodná pro běžné, ale i herní využití
KLADY
 • prémiové zařízení za dobrou cenu
 • ideální na hraní (VRR a 120 Hz)
 • výborný zvuk i obraz
 • kamera
 • kompletní HDR podpora
 • Google podpora
 • komplexní hlasové ovládání
 • ZÁPORY
 • žádné

 • Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti TCL

  Klik pro zvětšení (TCL C825 – televizor ověšený medailemi - recenze)

  
  CGwillWin