Listopadový žebříček prodejů v Xzone

Listopadový žebříček prodejů v Xzone
10:57, 01.12.2022

Letošní listopad přinesl jeden z nejočekávanějších titulů roku 2022, PlayStation exkluzivitu God of War Ragnarök, která předčila v prodejích i multiplatformní tituly. Dařilo se také samotné konzoli PlayStation 5, sběratelským karetním hrám i kouskům z řady Xzone Originals.

„Ihned po spuštění předobjednávek God of War Ragnarök bylo jasné, že se nám tady rýsuje nejprodávanější hra roku. A to se nám v den vydání potvrdilo. God of War u nás ovládl nejen listopadový žebříček, ale už teď víme, že takřka jistě i celý rok,“ komentuje výsledky za listopad Martin Schovanec, spolumajitel Xzone. Ragnarök se primárně prodával na současnou generaci PlayStation 5, verze pro starší PlayStation 4 si však stále udržela pěkný podíl 25 %.

V listopadových prodejích bodovaly i další novinky, druhým nejprodávanějším titulem byla platinová edice Farming Simulatoru 22, na pomyslném čtvrtém místě pak skončila očekávaná dvojice Pokémon Scarlet a Pokémon Violet, která vyšla 18. listopadu pouze na Nintendo Switch. Třetím nejprodávanějšími titulem pak byla zářijová FIFA 23, již 30. a současně poslední díl v této fotbalové sérii.

TOP 10 nejprodávanějších her 11/2022
1. God of War Ragnarök (PS5/PS4)
2. Farming Simulator 22 – Platinum Edition (PC/PS5/PS4)
3. FIFA 23 (PC/PS5/PS4/XBOX/XSX/SWITCH)
4. Pokémon Violet + Scarlet (SWITCH)
5. Gotham Knights (PS5/XSX)
6. Call of Duty: Modern Warfare 2 (PS5/PS4/XSX)
7. Horizon: Forbidden West (PS5/PS4)
8. Evil West (PS5/PS4/XSX)
9. Syberia: The World Before – 20 Year Edition (PS5/XSX)
10. A Plague Tale: Requiem (PS5/XSX)

Konzole PlayStation 5 se v listopadu konečně stala o něco dostupnější a čekací lhůty už nejsou nijak dlouhé. Vybraná balení s hrami God of War Ragnarök nebo FIFA 23 jsou momentálně dokonce skladem. Také díky tomu drží konzole stabilně první příčku prodejnosti nejen po celý měsíc, ale i v rámci letošního roku.

TOP 5 nejprodávanějších konzolí 11/2022
1. Konzole PlayStation 5 825 GB s mechanikou
2. Konzole PlayStation 5 825 GB digital
3. Xbox Series X 1 TB
4. Konzole Xbox Series S 512 GB
5. Konzole Nintendo Switch OLED model

Mezi merchandisovými produkty v listopadu kraloval očekávaný dotisk české verze knihy The Art of Kingdom Come: Deliverance. Titul z vlastní produkce Xzone patří mezi nejprodávanější herní knihy v České republice. „Kingdom Come byl náš první vydaný artbook a tak nás neuvěřitelně těší neutuchající zájem. Díky tomu jsme mohli připravit dotisk, kde jsou odladěny drobné chybičky, které nám napoprvé utekly,“ říká editor knihy Josef Netrh. V předvánočním období je také obrovský zájem o originální adventní kalendáře, které místo tradiční čokolády obsahují drobné sběratelské předměty nebo minifigurky.

TOP 5 nejprodávanějšího merche 11/2022
1. Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance
2. Adventní kalendář Harry Potter 2022
3. Replika Terminator: Genisys – Endo Skull
4. Polštář Xzone Originals – You Died
5. Cestovní hrnek Zaklínač – Logo Tumbler

Karetní hra Pokémon pokračuje ve svém velkolepém tažení a listopadová edice Silver Tempest opět slavila velký úspěch. Zájem byl o jednotlivé boostery i výhodný Elite Trainer Box. V listopadu vyšla také nová edice Magic: The Gathering – The Brothers’ War, tentokrát to ale stačilo jen na třetí místo v žebříčku. Velkému zájmu se ovšem stále těší edice Modern Horizons 2, která se v žebříčku TOP 5 objevuje už od svého červnového vydání.

TOP 5 nejprodávanějších karetních a deskových her 11/2022

1. Pokémon TCG: Sword & Shield Silver Tempest
2. Pokémon TCG: Sword & Shield Lost Origin
3. Magic: The Gathering – The Brothers’ War
4. Magic: The Gathering – Modern Horizons 2
5. Pokémon TCG: Pokémon GO

DALŠÍ

CGwillWin