Xzone žebříček prodejů: Hogwarts Legacy si vykouzlilo nedostižné první místo

Xzone žebříček prodejů: Hogwarts Legacy si vykouzlilo nedostižné první místo
14:09, 01.03.2023

Letošní únor byl ve znamení dvojice dlouho očekávaných a pro mnohé také kontroverzních her. Po mnoha odkladech jsme konečně mohli zavítat do kouzelnického světa Hogwarts Legacy a také navštívit pokřivenou sovětskou utopii v Atomic Heart.

Hogwarts Legacy slavilo úspěch hned od startu předobjednávek a verze pro next-gen konzole, které vyšly v únoru, se vyšvihly na první příčku žebříčku prodejnosti. Za dobrodružstvím ze školy čar a kouzel se umístilo pokračování oblíbené RTS série, Company of Heroes 3. Tato strategické série se v Česku už od počátku těší velké oblíbenosti, ke které přispívá i kvalitní český překlad. První trojici pak uzavírá tajuplná střílečka Atomic Heart, ze které se nakonec vyklubala velmi dobrá hra. Do první desítky se probojovaly i další dvě únorové novinky, Like a Dragon: Ishin! a Kirby's Return to Dream Land Deluxe.

TOP 10 nejprodávanějších her 2/2023
1. Hogwarts Legacy
2. Company of Heroes 3
3. Atomic Heart
4. FIFA 23
5. Horizon: Forbidden West
6. Gran Turismo 7
7. Like a Dragon: Ishin!
8. Kirby's Return to Dream Land Deluxe
9. Zaklínač 3: Divoký hon - Kompletní edice
10. Dead Space

PlayStation 5 českému trhu dále vládne. Konzolový žebříček se nijak neliší od toho lednového a v blízké době ani nečekáme výraznější změny v poptávce zákazníků.

TOP 5 nejprodávanějších konzolí 2/2023
1. Konzole PlayStation 5 825 GB s mechanikou
2. Konzole PlayStation 5 825 GB digitální
3. Konzole Nintendo Switch
4. Konzole Xbox Series S 512GB
5. Xbox Series X 1TB

Na první pozici v merchandise se třetí měsíc v řadě také nic nezměnilo. Kniha Level – O hrách a lidech má u čtenářů stále obrovský úspěch. Aby také ne, když jde o opravdu poctivou práci kultovního českého časopisu. Na dalších pozicích se umístily nové figurky Stranger Things ze zatím poslední páté řady seriálu. Hlavní záporák Vecna a odvážná Max nesmí chybět ve sbírce žádného „POPkaře“. Mezi tuto dvojici se vklínila hudební figurka s motivem legendárního alba Reanimation od Linkin Park, také z oblíbené řady Funko POP.

TOP 5 nejprodávanějšího merche 2/2023
1. Kniha Level - O hrách a lidech
2. Figurka Stranger Things - Vecna (Funko POP! Television)
3. Figurka Linkin Park - Reanimation (Funko POP! Albums 27)
4. Figurka Stranger Things - Max (Funko POP! Television 1243)
5. Kniha The Art of Kingdom Come: Deliverance

Únorový speciální žebříček věnujeme vinylům. Po delším čekání totiž vyšla nová edice soundtracku jednoho z nejlepších RPG posledních let – Divinity: Original Sin 2. Okamžitý nástup do čela soundtrackového žebříčku nás moc mile překvapil a je vidět, že i hráči klasických RPG si rádi užijí kvalitní poslech. Na Divinity nestačila ani soundtracková klasika v podání obou dílů The Last of Us, která těží z aktuální populárnosti výborné seriálové adaptace. „Stále sledujeme enormní zájem o předměty s tématikou The Last of Us. Je znát, že hráči jsou se seriálem opravdu spokojeni a ikonický soundtrack, za kterým stojí Gustav Santaolalla se jen tak neoposlouchá,“ doplňuje Ondřej Macoun, specialista na vinylové desky v Xzone.

TOP 5 hudba na vinylu 2/2023
1. Divinity: Original Sin 2 na 2x LP
2. The Last of Us na 2x LP (black vinyl)
3. The Last of Us Part II na LP
4. DOOM na LP
5. A Plague Tale: Requiem na 2 LP

DALŠÍ

CGwillWin