Křižník HMS Belfast: Prohlédněte si ho a vyplujte s ním do bitvy

Křižník HMS Belfast: Prohlédněte si ho a vyplujte s ním do bitvy
14:48, 19.02.2024

World of Warships přináší unikátní pohled do útrob lodi, která za 2. světové války brázdila moře ve službách Jejího Veličenstva. A nejde o jen tak obyčejné dokumentární video. Křižníkem a jeho zbraněmi, vybavením i životem na palubě společně provází uznávaný historik Eduard Stehlík a známý youtuber, streamer a spisovatel Radek Starý (@sterakdary). Zdá se to být zvláštní kombinace? Pak věřte, že pánové si skvěle rozuměli. A dokonce si spolu i zahráli.

World of Warships je online hra pro velké množství hráčů, oblíbená pro své epické námořní bitvy a historickou přesnost plavidel. A právě na jedno z nich se soustředí i nejnovější projekt Wargamingu, vydavatele hry World of Warships. Historik Eduard Stehlík s hráčem Radkem Starým se vypravili do Londýna a natočili společně unikátní prohlídku lehkým křižníkem HMS Belfast. Uvidíte děla, obranné systémy, strojovnu i kuchyně a veškeré zázemí. Dozvíte se nejen jak se na lodi bojovalo, ale jak se na ní i žilo.

V rámci kampaně se vytvořila i anglická verze videa a komunikace skrz další kanály bude probíhat až do konce února. Každý, koho by hra zaujala, si ji může zdarma stáhnout a hned změřit síly s ostatními hráči. S kódem STERAKDARY navíc každý nový hráč získá i balíček herní výbavy v hodnotě 25 Eur zdarma.

Cílem projektu je především oslovit nadšence do historie a ukázat, že i počítačová hra jim může přinést obohacení a nový způsob, jak rozvíjet jejich hobby. Všechna plavidla včetně HMS Belfast jsou vymodelovaná přesně podle skutečnosti do nejmenšího detailu. Pro současné hráče jde zase o nevšední počin rozšiřující jejich zážitek ze hry.

“Víme, že celá řada našich fanoušků nejsou teenageři, ale starší ročníky se zájmem o historii. Je to přirozený důsledek toho, že hra samotná není žádná zběsilá střílečka, ale rozvážný souboj důmyslných strategií. Proto jsme chtěli kampaň, která osloví milovníky historie a vojenství a přivede je k naší hře.” Říká (Tereza Soukupová, Influencer Marketing Manager EU)


DALŠÍ

CGwillWin