Patch 7.29 pro Dotu 2 tady a s ním nový hrdina

Patch 7.29 pro Dotu 2 tady a s ním nový hrdina
18:39, 11.04.2021

Ano, je to tady, dlouho očekávaný patch 7.29 je na světě s ním je spojena i spousta změn a také nový hrdina Dawnbreaker. Přes víkend jsme si dal pár partiček a musím říct, že se jedná o vyvážený update a baví mě, takže good job Valve! Určitě tu nechci probírat všechno, od toho existují oficiální patch notes a stejně by to nikoho nebavilo číst, takže to dáme ve zkratce.

Velkou proměnou prošla celá herní mapa, zmizely ward spoty na topu i botu, small campy na safe linkách se posunuly blíže k lince, přibylo pár nových cestiček a tak vůbec. Tohle bylo potřeba protože, všichni už měli mapu zažitou a pokládání ward, tak aby vám je oponenti hned nezničili, bylo občas opravdu nemožné. Zmizely bounty runy z řeky, nyní se generují vždy každou třetí minutu jen v triaglu a pokud je nevyzvednete, objeví se na jejich místě druhá bounty runa. Můžete si tak akumulovat runy a sebrat jich vícero naráz, ale zase hrozí, že o ně přijdete, když tam vletí protivník. Při startu hry se objeví dvě extra bounty runy v řece, což obvykle vede k příjemným řežím mezi oběma týmy. Opět super, poslední dobou byly začátky hry zbytečně statické.

Částečně byl přepracován talentový strom a vrátili se stat points, ale nejedná se o nic zásadního. Namísto toho, abyste získali všechny zbylé talenty na levelu 30, je hrdina dostává průběžně na úrovních 26-30. Co se nového hrdiny týče, jedná se o tank/carry, který má i heal, takže teoreticky by šel hrát i jako support. Jak je nových hrdinů trendem, je hodně mobilní, může se dostávat přes cliffy a jeho ultimátka ho teleportuje ke spojencům. Hráči si obecně trochu stěžují, že poslední přídavky do soupisky jsou hodně LoL style a zdá se to být pravdou. A to nejen skilly ale i vzhledem. Jak moc to vadí, však nechám posoudit čtenáře.Je však dobře, že narozdíl od minulých patchů se Valve povedlo neudělat žádnou výraznou botu a žádný hero není super broken, ani nováček Dawnbreaker. Pár hrdinů dostalo pěkný boost, například Dazzlův po koupi Aghanim’s Shard způsobuje hex na 1.25 sekund, Tinymu předělali talenty, takže se opět bude hrát jako carry atd. Konečně došlo k nerfu Morphlinga a jeho Attribute Shift opět stojí manu, takže půjde zabít mnohem snáz, než doteď. Hodně hrdinům (možná i všem) vymizely talenty přidávající cast range, což mě osobně trochu mrzí, ale je fakt, že některé kombinace dovolovaly kouzlit na nesmyslné vzdálenosti a takhle se to trochu srovná.

Když to vezmu kolem a kolem, tak nezbývá, než vývojáře pochválit, otevřít si pivko, zapnout si Dotu a užít si zbytek neděle.

DALŠÍ

CGwillWin