akce
Další společnost potvrdila neúčast na Gamescomu

Další společnost potvrdila neúčast na Gamescomu
08:17, 22.06.2022

Gamesom se vrací. Po nucené pauze způsobené Covidem se v Kolíně nad Rýnem odehraje jedna z největších akcí týkajících se herního světa. Otázkou ovšem zůstává zdali půjde o velkolepý návrat nebo spíše pietní akt kdysi velkolepého eventu. Skoro ihned po ohlášení akce totiž některá studia oznámila, že se akce tentokrát neúčastní. Namátkou můžeme uvést Nintendo nebo Activision Blizzard.

Nově k těmto velikánům přibyla i společnost Sony. S novinkou přišel portál Games Wirtschaft, který se vládce PlayStationu přímo dotázal na jeho účast na letošním eventu. Účastníci tak přijdou o možnost vidět případné novinky ohledně chystaných God of War, Forspoken, Marvel's Spider-Man 2 nebo i vyhlíženého Hogwarts Legacy a PSVR 2.

Důvodů pro neúčast velkých hráčů může být mnoho. Nejpravděpodobněji se ale jeví skutečnost, že v době pandemie velká studia přešla na vlastní digitální eventy, které jsou určitě levnější a navíc se nemusí dělit o čas s konkurencí. Další možností může být absence obsahu, který by studia představila, jelikož se věnovala dohánění vývoje chystaných titulů namísto vábniček pro slintající hráče.

Budeme si tak muset počkat další rok, abychom si ověřili jestli půjde o nový trend nebo se velké společnosti vrátí na živé eventy. Jistě zatím můžeme říct, že letošní Gamescom se koná již 24. až 28. 7. a účast zatím potvrdila například studia THQ Nordic nebo Bandai Namco, přičemž pořadatelé slibují 250 vystavovatelů. Součástí letošního ročníku má být navíc částečně i digitální pásmo.

A co Vy? Vyrazíte se k sousedům pokochat novinkami v herním průmyslu nebo si poté přečtete jen novinky na netu?


DALŠÍ

CGwillWin