hw
Konzola Intellivision Amico podľa všetkého krachla

Konzola Intellivision Amico podľa všetkého krachla
15:21, 04.07.2022

Veľký sen o návrate do retro čias sa s hardvérovým nápadom Intellivision, inak zvaným Amico, rúti do priepasti. Po tom, čo začiatkom aktuálneho roka odstúpil z pozície generálneho riaditeľa sám strojca myšlienky, Tommy Tallarico, aby ostal už len čoby CEO a najväčší akcionár, sa okolo konzole Amico začali diať podivné veci.

Najprv došlo ku zrušeniu už vytvorených pred-objednávok v rámci GameStopu a iných obchodov a následne Intellivision znížil nie len počet zamestnancov ale súčasne aj počet licencií na už vlastnené hry. K tomu celému sa aktuálne pridala strata ochrannej známky, ktorú si aj cez výzvu amerického úradu pre patenty, Intellivision neobnovil. Čo to znamená? Ak dodatočne behom nasledujúcich dvoch mesiacov spomínaná firma neurobí korekciu a nedodá dôkaz o využiteľnosti značky danej platformy, projekt Amico definitívne krachne.

Na druhú stranu, na základe vyššie uvedeného záveru by sme sa mohli aspoň začať tešiť na prípadné vydanie Earthworm Jim 4 na súčasných platformách. Kultové pokračovanie Jima bolo totižto pred rokmi ohlásené, ako exkluzivita práve na systém Intellivision Amico.


DALŠÍ

CGwillWin