Star Wars: Knights of the Old Republic mění vývojáře

Star Wars: Knights of the Old Republic mění vývojáře
08:30, 19.08.2022

Zdá se, že při vývojářích Star Wars her nestojí mocná Síla. Už v minulosti se chvíli po oznámení Star Wars: Eclipse od tvůrců Detroit: Become Human objevily spekulace, že s vývojem akční příběhové adventury jsou problémy za které může hlavně nedostatek personálu. Jen pro připomenutí společnost Quantic Dream byla jednou ze společností o kterých se mluvilo v souvislosti s toxickým prostředím a sexismem na pracovišti. A nyní se problémy zřejmě nevyhnuly ani remaku legendárních Knights of the Old Republic.

Již minulý měsíc informoval novinář Jason Schreirer píšící pro portál Bloomberg, že vývoj hry byl pozastaven, přičemž byly vyhození dva členové tvůrčího týmu. O dalším osudu remaku se následně mělo rozhodnout. Důvodem pro nespokojenost přitom bylo údajně předložené demo hry. Vývoj mělo v té době na starosti studio Aspyr.

Nyní se však věci zřejmě hýbou lepším směrem. Embracer Group pod kterou Aspyr spadá a která včera koupila práva na Pána prstenů, oznámila v tiskové zprávě, mj. i to, že jeden z projektů byl přesunut do jiného studia. Důvodem pro přesun je údajně zajištění kvality titulu. Dobrou zprávou je, že se neočekává žádné výrazné zpoždění nebo případný odklad.

Ačkoliv není uvedeno o jaký konkrétní projekt se jedná, lze odvodit, že jde právě o Star Wars. V minulosti si totiž tým z Aspyr povolal na pomoc studio Saber Interactive, o kterém se spekulovalo, že by vývoj RPG mohlo převzít. Což se nyní nepřímo potvrzuje. Otázkou zůstává, kdy bude titul skutečně vydán, neboť se s ním počítalo již letos, což vzhledem k těmto problémům nevypadá moc jako reálné. Na nějaké oficiální prohlášení si však zřejmě budeme muset ještě počkat.

Najde se mezi Vámi někdo, kdo by ještě dnes původní KotOR hrál? Nebo je podle Vás už natolik zastaralý, že je lepší prostě počkat až na remake?


DALŠÍ

CGwillWin