hw
ROG vzdáva hold filmu Gran Turismo vizuálnou kampaňou

ROG vzdáva hold filmu Gran Turismo vizuálnou kampaňou
11:09, 28.08.2023

Značka Republic of Gamers (ROG) s nadšením podporuje vizuály športovo-akčného filmu Gran Turismo od spoločnosti Sony Pictures, kde využíva notebooky ROG Strix SCAR 2023.

Modelový rad ROG Strix SCAR 2023 zosobňuje energiu a súťaživosť, keďže má šialene výkonný hardvér, bleskurýchly displej a chladiaci systém novej generácie a vďaka tomu sa fakt skvelo hodí pre hru aj pre film Gran Turismo. Imidžovú kampaň môžete vidieť v rôznych komunikačných kanáloch ROG vrátane odmien ROG Elite, webových stránok a sociálnych médií. Séria ROG Strix SCAR 2023, vybavená procesorom až 13. generácie Intel Core i9-13980HX a grafickým procesorom až NVIDIA GeForce RTX 4090, je stvorená pre tých, ktorí chcú siahnuť na prvé pozície v gamerských rebríčkoch.

Zamatovo hladký obraz pomáha hráčom udržať si pevnú pôdu pod nohami, keďže ROG Strix SCAR 16 je vybavený neuveriteľne rýchlym QHD 240Hz displejom Nebula HDR s technológiou NVIDIA® G-SYNC®. Pomer strán 16 : 10 a 90-percentný pomer obrazovky k telu z plochy vtiahnu hráčov svojou sugestívnosťou priamo do hry. Panel je vybavený technológiou Mini LED, čo garantuje špičkový jas 1 100 nitov pre mimoriadne živé farby a až nadpozemské zážitky HDR. Herné notebooky ROG Strix SCAR 2023 sú dokonalým nástrojom, ktorý posúva súťaživých hráčov na vyššiu úroveň.

Film je inšpirovaný príbehom mladého hráča, ktorý bol taký dobrý v simuláciách, že keď svoje zručnosti preniesol na skutočnú dráhu, stal sa profesionálom.

Tvorcovia filmu Gran Turismo očakávali počas premiérového víkendu tržby do 12 miliónov dolárov, výsledkom je suma vyše 17 miliónov dolárov. Fanúšikovia jednej z najpopulárnejších videohier sa nezapreli.

S popularitou videohry Gran Turismo a rozpočtom 60 miliónov dolárov má film vysoké ambície. Gamera Janna Mardenborougha, ktorý sa stal špičkovým pretekárom, stvárňuje Archie Madekwe, ďalej hrajú David Harbour a Orlando Bloom, réžiu má Neill Blomkamp.

Videohra Gran Turismo je simulátor automobilových pretekov s dátumom vzniku v roku 1997. Považuje sa za jednu z najúspešnejších a najrealistickejších sérií automobilových pretekov, čo sa týka fyziky jazdy, modelovania áut a dokonca aj zvukových efektov.

Gran Turismo je známe aj detailnou grafikou a sofistikovanými simuláciami, ktoré sa s každou novou verziou zlepšujú. Hra si získala obrovskú fanúšikovskú základňu a je často používaná aj na virtuálne preteky a turnaje.

V hre Gran Turismo sa často objavujú skutočné značky automobilov, pneumatík, palivové spoločnosti a dokonca aj sponzori pretekov, ako sú výrobcovia rôznych nápojov alebo energetických nápojov, čím sa zvyšuje realistickosť a imerzívnosť hry.

Jednou z najvýraznejších foriem umiestnenia produktov v Gran Turismo sú skutočné automobily od výrobcov ako Ferrari, Porsche, Mercedes-Benz, Audi, Ford a ďalších. Tieto autá sú často modelované s mimoriadnym dôrazom na detail vrátane interiéru, exteriéru a dokonca aj zvukových efektov.

V hre sú zakomponované aj skutočné pretekárske trate ako Nürburgring, Le Mans alebo Suzuka, čo pridáva ešte viac autenticity. Gran Turismo je stále vo vývoji a každá nová hra pridáva nové funkcie, autá a trate.


DALŠÍ

CGwillWin