recenze
Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny

Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze
Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze
12:00, 05.07.2020

Ovocný salát je rychlohra, jež procvičí hlavně Váš postřeh a paměť. Hra francouzských tvůrců vyšla u firmy Ludically a její českou lokalizaci nabízí BlackFire. Vy si hru můžete zahrát ve dvou až šesti osobách, které zvládají počítat do deseti - vlastně stačí do osmi. Jedna partie vyjde přibližně na čtvrt hodiny.

Klik pro zvětšení (Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze)

Suroviny aneb co budete potřebovat

V malé kovové krabičce v designu pomeranče najdete krátká pravidla, balíček 60 kruhových karet a dvojici šestihranných kostek – jednu s čísly a druhou s obrázky. Nejen balením hra připomíná další žánrově příbuzné hry jako třeba Dobble.

Ovocný salát - osvěžující porce pro postřeh a paměť.
Postup aneb jak na to

Kartičky rozdáte rovným dílem mezi hráče, ti si své balíčky položí na stůl před sebe lícem dolů. První hráč hodí oběma kostkami – tím vznikne zadání pro dané kolo: kostka s obrázky určí, které ovoce budete sledovat, ta druhá určí jeho počet v rozmezí od 4 do 8. Následně první hráč vyloží horní kartu ze svého balíčku doprostřed stolu, lícem nahoru.

Klik pro zvětšení (Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze)

Všichni se střídají ve vykládání karet ze svých balíčků. Jakmile je někdo ze soutěžících přesvědčen, že je v balíčku alespoň tolik kusů vybraného druhu ovoce, kolik určují kostky, zakryje rukou balíček uprostřed stolu. Proběhne kontrola a pokud byla podmínka splněna, získá hráč jeden bod – jednu kartu z balíčku vyloží před sebe lícem nahoru, zbytek balíčku poté rozdělí mezi své soupeře dle svého uvážení. Pokud v balíčku bylo méně kusů určeného ovoce, tak prohrál a celý balíček zamíchá do svého vlastního dobíracího.

Uhodnete kolik hrušek je v danou chvíli v salátu?

Aby to nebylo tak snadné, tak na každé kartě mohou být až čtyři kusy ovoce – stejného či různého. To činí počítání během vykládání náročnější. A samozřejmě to ještě pořád není vše: na některých kartách je přítomen skřítek. Pokud drží kostku s čísly, je nutné znovu hodit číselnou kostkou. Pokud nese ovoce, je třeba hodit obrázkovou kostkou. Tím se původní zadání mění a komplikuje hráčům situaci s počítáním.

Klik pro zvětšení (Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze)

Návrh na servírování aneb jaké to je

Ovocný salát je rychlá párty hra založená primárně na postřehu, nejedná se o strategický kousek, ale to už při pohledu na velikost balení nelze očekávat. Svůj smysl bude mít při rodinném hraní nebo v pokročilé hodině, kdy už hráči budou značně posilněni alkoholem a tudíž méně schopni počítat či udržet myšlenku. Tak jako tak, přinese nemalou porci zábavy.

Ovocný salát lze servírovat při rodinném odpoledni stejně jako v pozdních nočních hodinách večírku plného alkoholu. Tak jako tak, čekejte velkou porci zábavy.

Jedná se o vcelku nápaditý koncept, který vyznavači daného žánru ocení a ostatní neurazí. Můžete oponovat, že se nejedná o kdovíjak originální hru, ale rozhodně jí nelze upřít atraktivnost. Díky své barevnosti a jednoduchosti je Ovocný salát ideální hrou pro děti či rodiny s dětmi. Na trhu s postřehovými hrami si své místo i své fanoušky určitě najde.

Koupit hru Ovocný salát

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme společnosti ADC Blackfire Entertainment

Klik pro zvětšení (Recept na Ovocný salát - zábavného společníka na horké letní dny - recenze)

SKVĚLÉ
81%
CZECHGAMER
Rychlá postřehová hra pro téměř kohokoli. Počítání ovoce v balíčku není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo.

CGwillWin