hw
recenze
HyperX Cloud Stinger S

HyperX Cloud Stinger S - recenze
HyperX Cloud Stinger S - recenze
12:00, 16.12.2020

Do radu HyperX Cloud, ktorý sa asi najlepšie dá charakterizovať ako vrece plné cenovo dostupných herných headsetov, nedávno pribudla nová vzorka. Ide o prívlastok "S" pod sériou Stinger, ktorého základ sa čo do predajnosti na západe radí medzi vysoko vyhľadávané produkty. Herná divízia Kingston Technology tak naplno reflektuje potreby svojich zákazníkov a bez toho, aby to malo výrazný dopad na finálnu cenovú reláciu, výsledok prináša zaujímavé vylepšenia do overeného konceptu. Tento scenár sa zopakoval aj u Cloud Stinger S, na ktorý si teraz hodíme jedno naše tradičné hodnotiace očko, či presnejšie povedané uško.

Plast, plast všade, kam sa pozrieš...

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)

U cenovky atakujúcej hranicu päťdesiatich eur nemôže pochopiteľne nikto očakávať kovové šasi, ktoré by vás po nasadení na vašu hlavu obdarilo pocitom elegancie. Prívlastok Stinger v sebe skrýva kus čierneho plastu vymodelovaného do hranatých kriviek tak, aby to celé dosiahlo aspoň aký taký uspokojivý nádych. Skromnosť sa tu ostatne viaže aj na celkové balenie, kde na vás po otvorení prebalu pozrie samotný headset v káblovej forme doplnený o toľko potrebný USB adaptér na spustenie virtuálneho 7.1 zvuku. Inak vás v balení nič viac nečaká, ak samozrejme nerátam tradičnú sprievodnú dokumentáciu s odkazom na záruku od výrobcu.

Podpora softvéru

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)

Aby bolo vôbec možné dostať sa k aktivácii priestorového zvuku, je nutné používať softvér NGENUITY, ktorý je sám o sebe už dávno dostatočne spoľahlivý. Oveľa podstatnejšie však ostáva, že aj keď sa tu rozprávame o nízkej cenovke, kvalita mikrofónu je natoľko slušná, že to, čo má daný headset spĺňať v základe, sa mu darí dosiahnuť už pri prvom nasadení. Výklopný mikrofón s funkciou vypnutia a zapnutia počas sklápania sníma všetko v neutrálnej rovine bez akéhokoľvek prifarbenia a pomocou softvérovej korekcie sú všetky okolité ruchy potláčanie do úzadia. Nanešťastie to so sebou prináša aj jemný šum v pozadí a v celkovom ponímaní istú nekonzistentnosť.

Len na hranie

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)

Stinger S váži celkovo len 275 gramov a aj keď používa 50 mm smerové meniče, a preto klapkami prekrýva celé vaše sluchy, sotva sa tu dá hovoriť o nejakom nekomfortnom výsledku. Pri dlho trvajúcich seansách za počítačom, kde v drvivej väčšine využijete headset len na hranie, sa aj vďaka pamäťovej pene umiestnenej v koženkových náušníkoch a pod mostíkom dokážete sústrediť na to podstatné a nebudete pociťovať žiadne bolesti v kritických oblastiach hlavy. Samotná sila a tlak na uši je vo vyváženej rovine a ak si Stinger S zložíte po desiatich hodinách sústavného používania, sotva vám napadne niečo také, ako strčiť uši do mrazničky. U lacných headsetov je toto rozhodne rovnako dôležité kritérium, ktoré sa spoločnosti HyperX podarilo naplniť.

Regulácia zvuku je na pravej strane

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)

Menšie mínus teraz pripnem na hruď kompaktnosti. Slúchadlá majú síce funkciu sklopenia náušníkov tak, aby ste si ich vedeli hodiť cez krk a nezavadzali vám pri otáčaní hlavou, avšak to je k ich skladnosti asi tak všetko. Inak ide o kus dosť nemotorného hardvéru, ktorý sa najlepšie cíti buď priamo na hlave svojho majiteľa, alebo prípadne niekde na špeciálnom odkladacom stojane. Jediný kus kovu, ktorý tu výrobca skryl do dutého plastového mostíka, zabezpečuje pevnosť pri nasadení, ale všetko ostatné sa už pochopiteľne nesie na silnej low budget vlne, a preto v tomto smere nemôžete očakávať žiadne zázraky. Cez to všetko je však headset schopný prijať aj tvrdšie zaobchádzanie, a tak sa pri nešetrnej manipulácii nemusíte automaticky obávať, že by snáď neodopínateľný mikrofón zrazu získal novú funkciu a odpadol.

Slúchadlá sedia slušne, aj keď neodporúčam s nimi behať na záchod (minimálne sa pred tým odpojte zo zdroja).

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)

HyperX Cloud Stinger S nenechávajú priestor na komplexné nastavovanie kvality prezentovaného zvuku. Máte možnosť síce manipulovať s virtuálnym 7.1 kanálom, ale to je v tomto ohľade asi tak všetko - ak nerátam funkciu aktualizácie. Slúchadlá vám pri počúvaní hudby sotva prídu zaujímavé, a to na základe svojej celkovej nekonzistentnosti, ale v prípade efektov prezentovaných priamo v hrách to už je takpovediac iná pesnička. Pri akčných tituloch a špeciálne u online miltiplayer schéme si nájdu dozaista svoje miesto, možno aj vďaka výraznej basovej linke, a ak by ste si ich chceli zadovážiť ku svojej konzole, dokážu sa v tomto smere vysporiadať s Xbox One, ako aj PlayStation 4 systémom. Takže áno, Cloud Stinger S je v ponímaní herného headsetu za pár korún vhodným adeptom, treba sa však nachystať na isté nedostatky spojené s použitými materiálmi a hlavne nie práve veľkým výberom nastavení.

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Cloud Stinger S - recenze)


CGwillWin