hw
NVIDIA Studio usnadňuje tvorbu fraktálové 3D grafiky

NVIDIA Studio usnadňuje tvorbu fraktálové 3D grafiky
00:10, 02.03.2023

Studio ManvsMachine má za sebou bohaté portfolio klientů, do něhož patří např. Volvo, Adidas nebo Nike. Kreativitě podle svých slov mohou popustit uzdu také díky rychlejšímu vykreslování pomocí ray-tracingu, plynulejšímu pohybu ve viewportu nebo rychlejším simulacím a DLSS. Všechny tyto funkce jsou akcelerovány GPU NVIDIA z rodiny RTX, jedním z pilířů platformy NVIDIA Studio.

Klik pro zvětšení (NVIDIA Studio usnadňuje tvorbu fraktálové 3D grafiky)

Tvůrčí tým nachází inspiraci na různých místech, přírodu nevyjímaje. Není tedy překvapením, že jejich animace Roving Romanesco je inspirována unikátnímy tvary romanesca, známého také jako římský květák, květolice či brokoták. Pro milovníky dobrého jídla může plodina připomínající strukturou květák a chutí brokolici představovat kulinářskou pochoutku. Umělcům z ManvsMachine však jde především o inspiraci přírodně vytvořenou fraktálovou strukturou.

Vznik animace se odvíjel od vytvoření vzoru fylotaxe, tedy uspořádání listů na stonku rostliny, pomocí jazyka VEX v nástroji SideFX Houdini. Autoři toho dosáhli vytvořením mnoha bodů a jejich vzájemným odsazováním vždy o 137,5 stupně. Tento úhel je také známý jako. "zlatý" nebo "dokonale kruhový". Rychlou práci zajistil vestavěný renderer Karma XPU akcelerovaný pomocí GeForce RTX 3090.

Tvůrci potom základnímu tvaru dodali výšku i šířku a následně na body ve smyčce zkopírovali geometrické parametry. Bez úprav v základní struktuře potom jednotlivě vytvarovali jednotlivé kvítky a opět pomocí Karma XPU vytvořili 3D model romanesca.

Klik pro zvětšení (NVIDIA Studio usnadňuje tvorbu fraktálové 3D grafiky)

Celý projekt byl poté importován do aplikace Nuke společnosti Foundry za účelem tvorby kompozice a finálních úprav. I zde se uplatnila akcelerace pomocí GPU.

"Náš étos se odráží v našem názvu," říkají ManvsMachine. "Stejný důraz klademe na nápady samotné i jejich provedení. Namísto toho, abychom nejdříve prodali nápad a až později řešili způsob jeho realizace, předkládáme klientům raději celý obraz. Často je přitom v jeho popředí technika, která je pro kreativu základem."

Digitální grafici, kteří se chtějí zdokonalit v práci s nástrojem Houdini, mají přístup k výukovým materiálům na YouTube kanále NVIDIA Studio. Jsou zde k dispozici exkluzivní návody od předních umělců v oboru, inspirativní ukázky výsledků práce tvůrčí komunity a další obsah ukazující možnosti hardwaru a softwaru NVIDIA Studio.


DALŠÍ

CGwillWin