hw
speciál
Jak se stát profesionálním závodníkem?

Jak se stát profesionálním závodníkem?
Jak se stát profesionálním závodníkem?
18:54, 05.05.2018

Je dost možné, že jste v dětství přemýšleli nad kariérou profesionálního závodníka a zároveň šlo o vaši odpověď na klišé otázku “čím chceš být, až budeš dospělý?”. Pokud jste se svého snu jen tak nevzdali a třeba si i začali zjišťovat, jak se vlastně na dráhu profi závodníka vydat, tak asi víte, že to není vůbec nic jednoduchého.

V první řadě potřebujete dostatek finančních prostředků, spoustu času na trénování a nejlépe začít v útlém věku, abyste mohli začít nasávat zkušenosti a získali výhodu nad soupeři. To všechno rozhodně není pro každého a pro většinu zůstane kariéra závodníka pouhým snem.

Závodnického snu se ovšem nemusíte vzdávat. Existuje druhé řešení, jak si ho splnit a užít si pořádný adrenalin na trati. Máme na mysli volant od Thrustmaster, konkrétněji potom prémiový model TS-XW Racer - Sparco s řadicí pákou a ruční brzdou TSS Handbrake Sparco. Jasně, volant a PC hry na skutečný zážitek nestačí, dorovnávají to ale dostupností a jedná se určitě o lepší variantu než pouze snít.Klik pro zvětšení (Jak se stát profesionálním závodníkem?)

S volantem se navíc připravíte na závod během několika málo minut a to i v případě, že se jedná o první rozbalení. Základnu pomocí jednoho šroubu upevníte na stůl, připevníte volant a tím je základ skoro připraven k závodní akci. Pak už jen stačí vybrat místo pro pedály (model T3PA), propojit je s volantem a samotný volant zapojit k počítači a do sítě. Volitelně připojíte a umístíte zmiňovanou řadicí páku pro maximální zážitek. Takovou lahůdkou na konec je provedení zdroje napájení ve tvaru turbodmychadla. Ukazuje, že to Thrustmaster s kvalitním zážitkem myslí vážně a klidně vyrobí takovou obyčejnou věc jako napájecí zdroj stylově.

Klik pro zvětšení (Jak se stát profesionálním závodníkem?)

Nyní už vám nic nebrání ve splnění si svého (dětského) snu. S dodávaným volantem pomohla firma Sparco a jedná se o repliku závodního volantu P310, takže v tomto směru už se skutečnému závodění ani více přiblížit nejde. Výkonný motor ukrytý uvnitř základny se postará, abyste každou zatáčku cítili na maximum.

Volant je doplněn tlačítky, na která snadno dosáhnete. Hráče na konzoli Xbox One určitě potěší směrový pad pro jednodušší ovládání, takže není třeba sahat po gamepadu a pouštět volant z rukou. Při závodění doporučujeme používat rukavice pro lepší zážitek a zamezení tomu, aby se povrch zašpinil od potu - přece jen na vás čeká spousta adrenalinových situací.

Klik pro zvětšení (Jak se stát profesionálním závodníkem?)

Podobně jako zmiňovaný volant je i řadicí páka a ruční brzda TSS Handbrake Sparco oficiálně licencovaná společností Sparco. Asi bude lepší, když se rovnou podíváte na fotky, abyste tu krásu a zpracování mohli náležitě ocenit. TSSH Sparco funguje v režimech ruční brzy a sekvenční řadicí páky, stačí pouze změnit nastavení. Na rozdíl od volantu, který funguje s PC a všemi modely Xbox One, je kompatibilní pouze s PC.

Klik pro zvětšení (Jak se stát profesionálním závodníkem?)

Vyšší cena Thrustmater TS-XW Racer předurčuje, že volant to rozhodně není pro každého, rekreačním jezdcům postačí nižší Thrustmaster modely, ba možná i gamepad. Jestli ale patříte mezi ty, kteří volant s radostí drží klidně několik hodin denně, potom se jedná o kousek, který vám zprostředkuje parádní zážitek. Upgrade vašeho závodnického zážitku takřka na maximální úroveň provedete na CZC.cz.

Na závěr doplňujeme video recenze obou zmíněných produktů


CGwillWin