Hra o mníške bojujúcej s hlasom diabla vychádza už čoskoro

Hra o mníške bojujúcej s hlasom diabla vychádza už čoskoro
18:06, 23.04.2024

V čase rastúcej zvedavosti okolo hry INDIKA - artovej adventúry s príbehom, ktorej hlavnou postavou je mníška bojujúca s hlasom diabla vo svojom vnútri - vydavateľ 11 bit studios a vývojár Odd Meter vydaním najnovšieho traileru prehlbujú existenciálnu podstatu hry. Hra INDIKA, ktorej uvedenie na trh je naplánované na budúci mesiac nre PC a konzoly, sa zaoberá témami sebapoznania a tým, čo ako ľudia robíme, keď máme vnútorný rozpor so svojimi presvedčeniami.

Indika sa vydáva na výpravu s cieľom doručiť významné posolstvo a ocitá sa v situácii, keď je nútená konfrontovať sa so samotnými základmi svojej viery. Bola jej oddanosť veci väčšej, než je ona sama, dobrovoľnou obeťou? Táto zámerná nerovnováha formuje nielen jej príbeh, ale ovplyvňuje aj životy ľudí okolo nej. Vskutku, samotná prirodzená nespravodlivosť života nabáda k zamysleniu - nie je to pravda, ktorú si môžeme všetci priznať?

INDIKA, ktorá čerpá inšpiráciu od filmových autorov ako Lanthimos, Aster a Aronofsky, ako aj od velikánov literatúry Bulgakova, Dostojevského a Gogoľa, prepája dej s tapisériou dezorientujúcich nitiek a filozofických debát medzi postavami. Dôkladná pozornosť venovaná detailom architektonických štýlov a náboženského dedičstva autenticky zachytáva atmosféru bohabojných čias, v ktorých sa hra odohráva, a vyzýva hráčov, aby sa nad jej hlbokými témami zamysleli, namiesto toho, aby hľadali len rozptýlenie.


DALŠÍ

CGwillWin